Suncokret 2015.g.

Nikola predpostavljam da bi bio bolji prinos da smo koji dan ranije radili vrsidbu,medjutim nije bio slobodan kombaj,plus seoska slava i onda je tako ispalo,inace koliko znam i kod nas je lanac isto sto i jutro samo nemam naviku da govorim kj.
 
Kod mene Kondi standardno ne omasuje ,a za koji dan cu da skidan maisadour 97r pa cemo da vidim dal je dorastao kondiju. Kao sto kaze clan kiraj jos uvek mu nema adekvatne zamene pa probamo svasta

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kondi prinos oko 1800 kg po lancu vlaga od 8,5-9 %.Ostaje jos LG 5665 kojeg sam sejao negde oko 25 aprila neplanski jer je trebala soja biti na tim povrsinama pa sam posejao suncokret jer su svi povecali povrsinu pod sojom.
20150831115634.jpg
[/IMG]
20150831123722.jpg
[/IMG]
 
Imao sam ja kondija i 900kg i 2000 kg ove godine. Nije ni on bogom dan. Čak je na tim lošim njivama gde je bilo 900 kg suncokreta u proseku ranije izgoreo od recimo RAGT ekklora
 
@steva 1984 kakav je ovo plek na desnoj strani adaptera :sta: Zar tu isto ne dodje ono "korito" kao i na ostalim vrstama
 
Ne kazem da je bogom dan ali za zemlje koje ja obradjujem i uopste ovaj reon,odlican je. Najlosija parcela mi je bila 1800kg/kJ. Zamenu mu trazim zbog cene,kretala se proletos 28-30000 din za dzak semenskog...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Imate vi srece dobili ste vise kise da ste imali uslove kao kod nas videli bi koliko daje sindzenta pionir ili neka druga kuca, kisa je presudna.
 
Normalno,ne kazem da nije zbog kise (iako je nije bilo bogzna kolko ali izgleda da je u pravom trenutku pala). Ali evo zadnjih 5-6 godina Kondi nije podbacio kod nas


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Meni na otpremnici pise 215 evra za dzak Kondija. I do sada nema omaske za ovu sortu, ja ne menjam. Prinos dobar, pri tom na oko srednje glave, a neujednaceno nicanje, jer je I oranje jesenas bilo tesko.
 
I mi smo nas suncokret zavrsili prinos noema na manjoj parceli 4.5kj predusev psenica 1900kg/kj i LG 5663cl 2160kg/kj na 10kj i 1960kg/kj na 6.5kj predusevi kukuruz.
 
Posto suncokreta nema jos puno,recimo 10-15% mogu slobodno da kazem da uljare nece imati dosta sirovine i da ce biti veliki problem za njih...Ne znam sta su mislili ali ocigledno su se preracunali.No to je njihov problem.Moj suncokret sam zavrsio pre 4-5 dana,Kondi je u pitanju i setva je bila 14.04. Kvalitet zemlje je I i II klasa bez osnovnog djubriva i prihrane,setva na 21,5 cm razmak.Isprskan Gardoprimom pre nicanja i isparan jednom u fazi sklapanja redova,od sirka prskan Flupisorom veoma uspesno 0,8/k.j.Prosecan prinos na 4,3 hektara bio je 20.880 kg suncokreta odnosno 20640 kg SRPS kvaliteta...
 
Nazad
Vrh