Suncokret 2015.g.

PIONEER LE 25 sa parcele od 25-26 jutara 58 tona.[video]
30cm3xu.jpg
[/video]Danas kosim LG 5635 al dosta lošije izgleda,evo jedna iz setve LG-a;[video]
3535bg7.jpg
[/video]
 
Zavrsena vrsidba konacan bilans 1500 kg po kj.Bilo je njiva po 2t po kj,pa po 1500 a bogme i po 1300.pre pocetka vrsidbe bili smo zadovoljni sa 1800 a kad je krenulo i 1500 bi nas zadovoljilo,tako je i bilo.kako smo se nadali dobro smo se udali,sedi disi i za disi nisi.....
 
kod mene isto 1500kg po jutru, a bilo je i godina gdje je pioneer A90 donio i 2300kg po jutru, uglavnom slaba godina, glave dobro izgledaju, pune, prikolica koja je prije nosila 1800kg sada ima 1300-1400kg za istu zapreminu (volumen).....otvaram zrna, izgledaju dobro, ko i u najboljim godinama, al nema kilograma, neznam u čemu je problem, jel možda fali ulja u njima ili???? kada budem dobio listu konačnog obračuna, onda će sve biti jasno.....
 
Sigurno je dobio neku kisu ili niza zemlja...mogu da zakljucim da setva suncokreta svake druge ili trece godine smanjuje prinos kao i pulsar koji skine sigurno deo prinosa.

- - - - - - - - - -

Sigurno je dobio neku kisu ili niza zemlja...mogu da zakljucim da setva suncokreta svake druge ili trece godine smanjuje prinos kao i pulsar koji skine sigurno deo prinosa.
 
treba ga sijati svake 4-5 godine, imam jednu parcelu od 2,5 jutara, nju sam zadnju sijao, i tamo je najbolji, barem tako izgleda, a dobio najmanje gnojiva, a prije suncokreta, godinama je bio voćnjak, pa trava od metra koju sam zaorao u proljeće......tamo me zanima što će biti....
 
Normalno da cistije radi kad je zeleniji,manje melje glavice i stabljiku,tim manje primesa ide na sita.
Samo nije mi jasno zasto bi vise prosipao kad je zeleniji ?.
 
Nazad
Vrh