Suncokret 2015.g.

I ja sam išao 0,7 po kj pa je požuteo ko limun u odnosu na ostale suncokrete u okruženju ali to nije problem vratiće se njemu boja za par dana
 
Imao sam jednu parcelu od 20 redova pa kada zatvorim poslednji tripleks preklopim 2 vrste,kada sam preklopio fuzilejd glave su bile zakržljale komšija promašio i prskalo mi 4 reda pulsara i ja sam prskao nije bilo posledica.
 
parcela na kojoj je bio voćnjak i trava od 1,5m, lijevo je orano u jesen, a desno u proljeće......čak poslije kiše desna strana prije gubi vlagu, a sve je sijano u isti dan, tu je bilo patnje dok se obradilo......čekam da još malo naraste i onda prskanje sa fusilade forte i pulsarom.....nemogu vjerovati da je tolika razlika, a još poslije sjetve je prskano sa totalom, površina je oko 2 jutra





 
Danas pre podne uradili tretman sa fusillade, los mi je suncokret, jednostavno nije nikao, a ima I jako nejednako nicanje, veliko sranje, kondi je u pitanju
2015-05-24-5.jpg
 
Ove godine smo birali partije semena suncokreta .Naime ,prvo smo dobili seme kondija ,proizvodnja Srbija ,dorada Agroseme ali smo bili izričiti da hoćemo strano seme .Usledila je zamena ,za kondi iz Francuske.
 
Sta hoces da kazes ? Da ne valja seme ? Kako si znao da domaca dorada nece valjati ? Ja sam mislio da ja nisam nesto dobro uradio.
 
sjeme što sam sijao, na jednoj drugoj njivi je također iz francuske, radi se o pr64lc09, ima i slika par strana prije......

a na ovim slikama je d82
 
Nazad
Vrh