Suncokret 2015.g.

Nemoj urea,bolje an,kan ili san.Suncokret bas ne voli veliku kolicinu azota.Moze i on da se prska na "crno" kao i kukuruz.

Drugar mi godinama baca 100 kg ureje po jutru samo i seje kondi , uvek al uvek oko 22 po jutru prosek , ima njiva sa 25 a ima i sa 20 metara

a drugom drugaru sam sejao prosle god barolo a meni dragon , njemu prosek bio 23 a meni 13 , isti secer,isti sklop

ja ove god barolo ro sejem, vec par godina gledam ljudima oko mene radja barolo vise nego syngenta
 
Ma jel izaso neko sa cenom suncokreta a semenske kuce ce izaci sa cenovnikom ne brinite.
 
Za sindjentu sam cuo da ce biti nesto jeftinije seme nego prosle godine, ali posto nije tretirano insekticidom, i kad se to uracuna, bice zapravo skuplje.
Takodje receno je da ce biti 3 varijante: seme bez hemije, sa pola hemije, i sa punom hemijom.
I da , seme koje je tretirano insekticidom je od prosle godine.
 
Suncokret sejem već pet,šest godina.Sejao sam KWS Barolo i neke Pioneerove hibride suncokreta.Ostvarivao sam prinose od 2700 do 3850 kg po hektaru.Syngentu do sad nisam sejao.Dali Syngenta opravdava cenu semena?Dali neko od vas seje Novosadske hibride suncokreta?Kod nas niko ne seje NS suncokret,kruže priče da daje do tonu manje po hektaru od ostalih.
 
Ovde, u kraju ljudi syngentu sigurno seju u procentu preko 70 %, uvek bude najbolja, ali da znas I seme je najskuplje.
 
Znam da je seme Syngente najskuplje, zato sam i pitao dali opravdava cenu semena.Kada je vi sejete u tolikom procentu verovatno da opravdava.Verovatno ću i ja probati ove godine makar jednu vreću.
 
Suncokret sejem već pet,šest godina.Sejao sam KWS Barolo i neke Pioneerove hibride suncokreta.Ostvarivao sam prinose od 2700 do 3850 kg po hektaru.Syngentu do sad nisam sejao.Dali Syngenta opravdava cenu semena?Dali neko od vas seje Novosadske hibride suncokreta?Kod nas niko ne seje NS suncokret,kruže priče da daje do tonu manje po hektaru od ostalih.
Kojom agrotehnikom ides za ovakav pronos? Kod mene u kraju se ove godine kretao od 2200-2800 po ha, prosek.
 
Dok na mojim njivama nikad nije sejan suncokret,a često sam koristio stajnjak od agrotehnike sam koristio sledeće:duboko zimsko oranje,zatvaranje brazde drljačom u februaru,martu kada se ukaže prilika,priprema za setvu setvospremačem dan dva pre setve obično početkom aprila,setva na 22-24 cm, prskanje,kada suncokret nikne i bude 10-15cm špartanje i prihrana sa 250 do 300 kg.po hektaru kan,an,san,i na kraju žetva.Od kako nemam stajnjak,a na njivama je već neki put sejan suncokret od agrotehnike koristim sve isto samo šro pre oranja razbacam 250 do 300 kg.pohektaru NPK 3x16,a prihranu azotom smanjim ili je izostavim.
 
Da neverujes Agroglob smanji cenu semena, bio sam ubedjen da ce poskupeti desetinu Eura, al izgleda da je interesovanje za suncokretom manje nego lane...
 
Sigentini CL hibridi u paketu sa hemijom 323E na jesen. Jos bez insekticida. Preerali ga brate.
 
Kod mene je ova situacija...
attachment.php
 
Nazad
Vrh