Soja 2015.g.

OK je to raspored pod uslovom da si sejao na 0.5-1cm,ali ako si sejao na 3-5cm onda je ovo katastrofa raspored za jednoredne ploce.
palika.jpg


- - - - - - - - - -

Jedna od lane slika moje soje sejana dvorednim plocama.
imag0615.jpg
 
Nemaš ti pojma,ode klijanac 3cm u stranu da nađe lakši put za nicanje,pogotovo kad sunce nedovoljno greje,pa "nevidi" kuda je gore,al neke stvari ćeš u praksi naučiti,nemože sve u klupi :ppozdrav:
 
Ne govorim o bezanju u stranu,nego o napred-nazad a tu su ti fest pobegle. Znaci dzaba si krecio i pricao kako su jednoredne san snova,kad u praksi ne dodju do izrazaja i nema znacajne razlike izmedju jednorednih i dvorednih.
 
Dečko,ova soja niče 20dana,borba je to bila :ppozdrav:
Videćeš za koji dan slike kasnije setve,koja će nicati za manje-više 10dana od setve,i bez pokorice :ppozdrav: al nicanje od 20dana i 10dana sa i bez pokorice,to su dve planete
Ovo je druga godina probe "antifriza" za setvu :osmeh:
 
Ja te krstim a ti p...
Ploče su spram dvorednih 5 uglavu,imam 2garniture dvorednih i dve garniture jednorednih,ali dvoredne neseju već 4-5god,sejalice imaju usmerivače,sa kojima je raspored kud i kamo lepši nego bez njih,bez njih je to samo improvizacija
 
Tesko je imati bolji raspored. Nije to repa pa da posejes na 3cm i da nice pravolinijski.
 
U cetvrtak sam posejao soju, istu sam planirao da prskam totalom 3l/kj, medjutim danas i sutra su niske max temperature oko 12c pa me interesuje koliko mogu da sacekam jos dana sa prskanjem totalom,a da ne nastetim soji?

Za cetvrtak i petak najavljuju oko 18c pa sam planirao tad da prskam ako nije kasno?
 
Razmisljam izmedju balkana i galeba sta posejati ,po knjigama pise da je isti vegetacioni period,al komsija do mene je imo galeb u isto vreme sejan kao moj balkan,al je galeb duze sazrevo skoro 2 nedelje duze..sutra bi da sejem al nikako da se odlucim..posejo bi radije balkan al mi je seme sa te njive,Moz neki savet brzinski.
 
U cetvrtak sam posejao soju, istu sam planirao da prskam totalom 3l/kj, medjutim danas i sutra su niske max temperature oko 12c pa me interesuje koliko mogu da sacekam jos dana sa prskanjem totalom,a da ne nastetim soji?

Za cetvrtak i petak najavljuju oko 18c pa sam planirao tad da prskam ako nije kasno?

Koliko sam se ja raspitao i saznao,nije dobro ništa prskati što pušti klicu,znači prskanje pre klice ako je moguće.
 
I meni su agronomi vrsni,učeni i iskusni,2004. kad sam prskao repu totalom dan-dva pre nicanja zbog čestoslavice i mišljakinje,govorili da total u repi nemože i da nisam normalan,pa sad ko nije bio normalan,neznam,niko nije išao na posmatranje,ali uvek bi potpisao,da repa nebude nikad bolja,a ni lošija :osmeh:
 
Neznam, ja ali ja ličzno ne bi voleo da moja soja niče 3 nedelje....
 
Razmisljam izmedju balkana i galeba sta posejati ,po knjigama pise da je isti vegetacioni period,al komsija do mene je imo galeb u isto vreme sejan kao moj balkan,al je galeb duze sazrevo skoro 2 nedelje duze..sutra bi da sejem al nikako da se odlucim..posejo bi radije balkan al mi je seme sa te njive,Moz neki savet brzinski.
Ako mogu da pomognem oko odluke.Sejao sam obe sorte ali u razlicitim godinama,jedino sto mi se kod galeba nije svidelo je sto kad dostigne zrelost mahuna puca.Nije ni to kraj sveta,prati se vlaga i skida se na vreme.Ipak je na tebi odluka.Ja sada vec tri godine sejem NS Sava i nemenjam sortu,:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh