Soja 2015.g.

Nisam bas ubedjen da ce tako niski rodovi icim moci da se nadoknade, pa bila to i cena od 70 din (koja je ne moguca ove godine). Po meni je bolje preorijentisati se na kukuruz i psenicu, ili neku drugu kulturu jer je ocito da je soja preosetljiva biljka.

Da ali ako puknemo na soji najebali smo odakle obnoviti proizvodnju a ako se zadužiš ti je ravno bankrotu...
 
Koliko vec za dve tri nedelje ce cena preci 50 dinara,nema ove godine dovoljo sirovine,vec se tuze da nece moci da ekstrudiraju soju,da je sitna,bla bla bla,ponajvise ce se traziti na prolece koliko-toliko kvalitetna semenska roba.
 
Danas malo uslužno radio, 11kj u tri parcele (5,5,1) sorta sava, navršeno 15120kg čistog zrna e sad na jednoj parceli (5kj) bilo onako od oka 1200kg po kj na drugoj (5kj) oko 1500kg pokj i na jutru oko 1600kg, zanimljivo je to što sam na opšti izgled stanja useva mislio da će soja sa najmanjim prinosom biti ustvari najbolja kad ono prc, lepo sam ja napisao da će biti poprilične razlike od njive do njive u prinosu, inače agrotehnika ista a prašine sačuvaj bože, parač mu dođe godišnji odmor za ovo, sad ga baš preteralo.
 
Ispod ocekivanja jer ima ljudi koji ocekuju i preko 2t/kj,ali ce ove zelene koje su docekale kisu potuci u prinosu one koje su prve stigle.
Talianu jel ima neka tema de se nisi kladio u rucak ? :osmeh:
 
Mindjusar,jesi rekao si vise puta,pisao si ti za valjevku ,da nikad nije prva ,ali uvek medju prvima. Imam je i ja,na 2.2 ha,ne zato sto si ti to napisao,cenim je i ja...ali ja ako napisem ,to niko i ne ferma...aj zdravo
 
Ispod ocekivanja jer ima ljudi koji ocekuju i preko 2t/kj,ali ce ove zelene koje su docekale kisu potuci u prinosu one koje su prve stigle.
Talianu jel ima neka tema de se nisi kladio u rucak ? :osmeh:

Nebi se kladio ali donje će ispasti dok ove gornje sazru a u najavi je kiša za četvrtak popraviće se prinos možda za nekih 2-3 metera po kj.po proceni.
 
Ja nešto bas ne verujem da ce ove soje koje još nisu stigle za kosnju dati ispod tih koje su ovrsene pre dve-tri nedelje.
Ove sto se kasnije budu radile ce sigurno prebaciti preko 2t po kj bar u mom ataru a ove sto se sad rade ne mogu biti ni blizu sigurno tako da su u pravu neki clanovi koji su isticali da ce i ove god kasnija setva bolje proci.Sve u svemu bice vise katastofalnih prinosa na losijim terenima i poneki ekstra gde je vrhunska zemlja dobra sorta i kasnija setva.
A sto se tice cene jedino resenje je sve sto je moguce lagerovati kuci jer sve sto im padne u ruke negativno utice na cenu mogu da nas zajebavaju kako pozele

- - - - - - - - - -

Kosena danas ANGELA 1.860KG po jutru
sa 13 posto vlage.Bez zalivanja.
Marko ako nisi predao tu Angelu javi mi molim te da dodjem po nekih 300kg kupio bih za narednu god da probam tu sam u komsiluku kod tebe poslacu ti broj mob u pp
 
Poslednja izmena:
Ja sam juce obilazio par parcela i razocarao sam se ko nikad do sad! Na par mesta parcele koje obradjujem u arendi, ova je prva god. predusev isto soja nisam koristio nista od djubriva jer sam ih ja kosio prosle god. i bile su sa dobrim prinosima, ne verujem da cu izvuci 400 kg/kj. U pitanju je Trijumf! Znam da je susa cinila svoje ali mislim da je i zemlja u nedostatku humusa odnosno Fosfora!!!
Druga stvar je ta sto sazrevaju vrlo nejednako mada je nicanje bilo istovremeno i dobro. Postoje mnogo biljke koje jos se zelene a muhune su joj zrele i lako pucaju, dok su neke zelene.
Zrna u mahunama koje su vec zrele su potpuno nekvalitetna i suva!

2015-08-29-173209.jpg

2015-08-29-173050.jpg

2015-08-29-172953.jpg

2015-08-29-173059.jpg


A ima i tih soja koje obecavaju dobre prinose!!! Trijumf sa 100 kg/kj MAP-a.

2015-08-15-190145.jpg


2015-08-15-190345.jpg


2015-08-15-190908.jpg
 
Jedno pitanje posto imam original seme save pa sam hteo da ga ostavim za dogodine ali imao sam grinja koje sam tretirao i to uspesno dali smem to seme da ostavljam oce li biti posledica iduce godine oce li biti podlozna grinjama?
 
Nazad
Vrh