Soja 2015.g.

Svaka cast!.......Ogradio si je da ne pobegne ili hoce da ujede, pa da budes miran zbog prolaznika?:sta:
 
Au,pa vi svi po 20-30 jutara,svaka čast.Nisam znao sa kim imam čast da diskutujem.Gde sam se ja upetljao mučenik sa moja 3,5 jutra,Nadam se kad skinete soju da će biti i rezultati pa da vidimo koja se pokazala sa prinosom bolja.
 
neko je ovde rekao moždaslobapatrola,da je najbolja agrotehnika kiša :osmeh:

Jos uvek tvrdim!:osmeh:
26-06-15, 20:16Peet
user-online.png

ČlanDatum pristupanjaApr 2010LokacijaLokve - Simiai - Juzni BanatPoruka3,993Zahvalio se935Zahvaljeno 1,381 puta na 693 porukaDownloads0Uploads0

Tretiranje semena i folijarna prihrana, juce sumpor danas bor sutra nesto drugo... Izmisljotine nevidjene i pljacka cista!!! Ko naseda naseo je!
Soji bacajte MAP-a u jesen pod brazdom, potrudite se da pospremite predsetveni sloj idealno da bi imali odlicno nicanje i molite Boga da sto vise kise dobije i to vam je uslov za odlican prinos!!!​


 
Komšija Aco od kad računate zemlju u jutrima
Jel da bi imali više :osmeh:

Ma ja to ovim kolegama Bačvanima i ostalim kažem u jutrima radi lakšeg poređenj.Kod nas se samo govori u ha.Zbog toga i ovde često bude zabune,koliko vidim,jer ko nije stavio oznaku odmah kreću pitanja na koju je površinu mislio.Šta se može kad su neki bili po Marijom a neki ne, pa sad stalno dolazi do zabune.Dobri su ovi naši forumaši iz ravnice,nedam ja njih nizašta.
 
Ma ja to ovim kolegama Bačvanima i ostalim kažem u jutrima radi lakšeg poređenj.Kod nas se samo govori u ha.Zbog toga i ovde često bude zabune,koliko vidim,jer ko nije stavio oznaku odmah kreću pitanja na koju je površinu mislio.Šta se može kad su neki bili po Marijom a neki ne, pa sad stalno dolazi do zabune.Dobri su ovi naši forumaši iz ravnice,nedam ja njih nizašta.
mi još uvek verujemo u Austrougarsku i njihove merne jedinice :haha:
 
Ma ja to ovim kolegama Bačvanima i ostalim kažem u jutrima radi lakšeg poređenj.Kod nas se samo govori u ha.Zbog toga i ovde često bude zabune,koliko vidim,jer ko nije stavio oznaku odmah kreću pitanja na koju je površinu mislio.Šta se može kad su neki bili po Marijom a neki ne, pa sad stalno dolazi do zabune.Dobri su ovi naši forumaši iz ravnice,nedam ja njih nizašta.

Još kad bi nam odali tajnu kako ostvare 9 t žita i 5 t soje!!!
 
Ja juce na parceli od 4ha primetio po koji gusenicu. Vidim malo busno lisce, kad ono ima pokoja gusenica. Nije strasno, ali ako se stanje pogorsa, cime tretirati?
Opet cu pitati. Cime najbolje folijarno rihranit soju? Trenutno je visoka oko 30cm i polako pocinje da zatvara redove.
 
Jos uvek tvrdim!:osmeh:
Tretiranje semena i folijarna prihrana, juce sumpor danas bor sutra nesto drugo... Izmisljotine nevidjene i pljacka cista!!! Ko naseda naseo je! Soji bacajte MAP-a u jesen pod brazdom, potrudite se da pospremite predsetveni sloj idealno da bi imali odlicno nicanje i molite Boga da sto vise kise dobije i to vam je uslov za odlican prinos
Ja sam na jesen tretirao njivu totalnim herbicidom, pa onda pre oranja bacio oko 1,5-2kg MAP-a po aru 12:52 i posejao soju zitnom sejalicom. Evo kako sada izgleda. Iskreno, nisam bas zadovoljan (a i kako da budem kada pogledam vasu kako izgleda :osmeh: ). Jel je ova boja sada normalna za nju u ovom uzrastu? Hoce li tek kasnije da dobije tamno zelenu boju?
Doduse, nije sjajna jer nemam mogucnost da predjem spartacem jer sam je sejao na 35cm razdaljine, a i zadnja guma bi je mnogo izgazila. Zato sam pomislio da idem na prihranu preko lista da joj pomognem, ali znam da je to, kada se uzme povrsina u hektaru i kolicina aktivne materije, dosta malo. Znaci da ne razmisljam u tom pravcu, ako je ovako kako kazes..







Negde postoje neki veci krugovi bas svetlo zute boje a negde je lepa i tamna..
 
Nazad
Vrh