Soja 2015.g.

Ako ne pravi,ciju onda sacmu distribuira?Uvoznu,gmo?
 
@Ja verujem da će biti povećane površine pod sojom, jer mnogi koji su radili za senćansku šećeranu odustaju od repe,@

Repa je u prošloj godini bila posejana na rekordnih oko 55-60 hiljada hektara.Kada se uopšte nebi sejala repa nebi nešto značajno uticala na bilo šta.Značajno manje posejane pšenice u mom kraju već ima uticaj na površine pod sojom .Po mom mišljenju na povećanje setve soje najviše će uticati najavljene cene rep.mat.za setvu kukuruza.
 
Kolega nije bas ni da joj ne smeta...ne bi bilo pozeljno da se kora dugo zadrzi ja sam imao par slucajeva da pocne da budjavi kotiledon ,dole velika vlaga a od gore prži biljka jadna ne zna gde ce.
 
Kod dubinskog prskanja naj vise me muci sta cemo sa onim korovima koji su iznikli odnosno koji su se provukli izmedju moticica spremaca???Na njih nece uticati tretman(sencor)ili hoce i dali moze da se doda npr total radi tih korova,to bi bio pun pogodak?????A ako ne utice definitivno ce biti konkurencija soji pre prve troliske!
 
Senkor deluje i na male korove do 2 cm. Moze se dodati i total i onda odnosi 100%. Totala ne treba vise od 1,5 l/kj.
 
Paore, šta kažeš na kombinaciju: 1l acetohlora + 0,25kg senkora (ili neke zamene) + 1,5 l totala sve to po kj?
 
Poslednja izmena:
Tako nesto je meni spaslo prosle godine extra zakorovljenu njivu, ali je humus na njoj preko 3.
 
Ok zahvaljujem. Nešto se razmišljam da uzmem i tečni senkor, pa da u ovum kombinacija idem njega 0,2l/kj.
 
Dakle koliko Sencora max po jutru ako je humus izmedju 1,5 i 3%?Koliko sam cuo kaze struka max 350grama po Ha,jer hoce da bude pizdarije ako se okisa a kotiledoni napolju...mada sojka sve to pregura.
 
Nazad
Vrh