Soja 2015.g.

Obratite posebnu paznju na pojavu hrckova, danas smo isli da ih trujemo, imam parcelu sa sojom, ima ih puno, problem je sto ih ima i kod komsije u kukuruzu, odatle izlaze ali kukuruz ne diraju, vec dolaze na soju, pa smo pola komsijskih njiva isto pregledali i ubacili tabletu. Ako sada ne preuzmete nesto napravice ogromnu stetu. Pre 35 40 godina to se organizovano zajednicki radilo preko zadruge i smanjio im se drasticno broj do ovih godina. Veleprodajna cena tih tableta bila je nekih 48 evra
 
Sledi kupanje korova sa Corumom prva doza. Nije nesto preterano prljavo osim sto ima dosta samoniklog suncokreta od pre dve god.

xnxenn.jpg

28btvyp.jpg
 
Stanje sa terena zaraza je već velika palamidom ,čekam da soja otvori stalan par listova da reagujem
img0046.jpg

img0047.jpg

img0048.jpg

img0050.jpg
 
Obratite posebnu paznju na pojavu hrckova, danas smo isli da ih trujemo, imam parcelu sa sojom, ima ih puno, problem je sto ih ima i kod komsije u kukuruzu, odatle izlaze ali kukuruz ne diraju, vec dolaze na soju, pa smo pola komsijskih njiva isto pregledali i ubacili tabletu. Ako sada ne preuzmete nesto napravice ogromnu stetu. Pre 35 40 godina to se organizovano zajednicki radilo preko zadruge i smanjio im se drasticno broj do ovih godina. Veleprodajna cena tih tableta bila je nekih 48 evra
Nemoj to javno oglašavati,promet tih tableta je krivično delo,sme ih koristiti samo ustanova koja se bavi deratizacijom,nemojte se igrati sa tim,te tablete se pretvaraju u gas sa kojim su momci onomad radili u aušvicu,tableta od 3g ubije čoveka u maloj prostoriji :cao:
 
Evo jedne parcele prolećnog oranja pripreme setve i valjanje kembridž valjkom sve odrađeno u jednom danu pa procenite sami
img0053.jpg

img0055.jpg

img0054.jpg


- - - - - - - - - -

Jel ovo uticaj zemljišnog herbicida ili šta?
img0061.jpg

img0062.jpg
 
Uh ne znam različita su mišljenja ovih za zaštitu soje,jedni govore prvi tretman dynox i harmoni posle pulsar i savazon drugi kažu obrnuto,
izaćemo na teren da vide parcelu...

- - - - - - - - - -

Pocinje druga troliska setva oko 15 aprila.Pitao bih proizvodjace soje ima li plamenjace na vasim sojama kod mene ima?
Plamenjače će biti ove godine i u soji samo nam je ona falila,ali na terenu situacija govori tako.
 
Nazad
Vrh