Soja 2015.g.

Kolega Kristal ima li sava zrna u mahunama,kako ostale soje izgledaju u vašem ataru?
 
Poslednja izmena:
Jel istina da su poceli da skidaju soju u Bacu?Vidim da je Uros postavio status na fb,da su poceli da skidaju.

Izgleda da jeste. Evo sta je napisao:

"Počelo je prisilno skidanje soje u Baču, na višim terenima, po informacijama koje sam ja dobio. Prinos po hektaru ... 200-300 kilograma. Čeka nas baš teška situacija. Posebno teško će biti stočarima. Rast cene stočne hrane. masovan uvoz, nećemo imati robe da se razdužimo za dugove. Voleo bih da kažem " ... ako se nešto ne preduzme odmah ... " ... ali znajući kako stvari funcionišu , ništa "se neće preduzeti" a pogotovu ne "odmah", Žao mi je i za druge poljoprivredinke i za mene lično. Za sve. Čak i za one koji su obrali, breskvu, malinu, kajsiju, ovo je sve veoma loše. A šta tek reći za ove jadne ljude koji su obrali, paradajz, krastavac, pa ga sad bacaju ..."





 
Sava,:kisa:nije videla
jel to negde oko Segedinskog druma?

- - - - - - - - - -

Izgleda da jeste. Evo sta je napisao:

"Počelo je prisilno skidanje soje u Baču, na višim terenima, po informacijama koje sam ja dobio. Prinos po hektaru ... 200-300 kilograma. Čeka nas baš teška situacija. Posebno teško će biti stočarima. Rast cene stočne hrane. masovan uvoz, nećemo imati robe da se razdužimo za dugove. Voleo bih da kažem " ... ako se nešto ne preduzme odmah ... " ... ali znajući kako stvari funcionišu , ništa "se neće preduzeti" a pogotovu ne "odmah", Žao mi je i za druge poljoprivredinke i za mene lično. Za sve. Čak i za one koji su obrali, breskvu, malinu, kajsiju, ovo je sve veoma loše. A šta tek reći za ove jadne ljude koji su obrali, paradajz, krastavac, pa ga sad bacaju ..."





članak ravan nuli od onog samozvanog novinara
seronja lupeta,ne nasedaj na njegove pretenzione naslove skladne sa Kurirom ili nekim slicnim žutim štampama ::sramota::
 
Mislio sam da je slika iz Bečejskog atara ,predpostavljam da su tamo soje u nešto boljem stanju.:sta:
 
Danas stigao nešto da obiđem, pa reko ajd da to bude najgori deo atara... Slike sve govore, tuga...., Neće nas spasiti ni cene od 2012 da je soja 70 din a kukuruz 27...

20150726162404.jpg


Njiva je 6 jutara u komadu, pola izgleda ovako...

20150726162454.jpg


20150726162729.jpg


Sa drugog kraja izgleda ovako, ali to je samo od gore...
20150726163905.jpg


Ali kad se razgrne izgleda ovako...
20150726163919.jpg


Sutra ću u obilazak u malo bolji deo atara, nadam se da će biti bolja situacija...
 
Au i ja danas malo obišao (ne moju ,neke oko sela) prinos za sada prepolovljen u odnosu na prošlu godinu ako se ovako nastavi biće još gore.Doduše tamo je i grad tukao ali nije stigla da se obnovi zaostaje, .
 
Na peskovitom zemljistu kukuruz je igubio dusu.U subotu sam bio na dunav kod komsije na vikendicu,a tamo ima zemljiste kao kod vas u Vojvodinu pola zemlja a pola peskovi.Kukuruzi na peskovima izgledaju kao soja na slikama u postu gore.
 
Ja sam posejao VALJEVKU i jos odoleva a dokle ce videcemo, ima mahuna gomila ali prazne.
Do komsije koji zaliva kupus mahune samo što se ne raspuknu koliko je nalila, šta znači navodnjavanje.
A MAXIMUS na drugoj njivi meni do ramena, ali i tamo prazne mahune, imam bunar i ne mogu je zalivati kolika je već počinje polegati.
 
Nazad
Vrh