Soja 2015.g.

Hvala vam,cim vreme dozvoli ide korekcija totalom ili bentazonom(sta bi bilo delotvornije)...
 
Total naravno da je delotvorniji. Preporuka je da posejes psenicu, pa posle psenice oprskas totalom u jakoj dozi. I ja imam to cigansko perje na jednoj njivi, ali svake godine ga je manje. Ne trudim se nesto da ga suzbijem jer je na ovratinama i putu i ne pravi neku stetu u njivi, a ne dam ni da se osemeni. Primetio sam da ga laudis u kukuruzu jako dobro zvekne.
 
Posto mi se na dve parcele od po 50ari desilo da su vrane povadile vec nikli kukuruz i samo ga precvikale na pola,razmisljam da sad tu sibnem soju,pa mi je potreban savet za koju grupu zrenja jos nije kasno da se poseje?
 
Može bez bentazona ambroziju uništiti kombinacijom Imazamoxa i oksasulfurona

Jako tesko a mozda i nikako!!!

- - - - - - - - - -

Posto mi se na dve parcele od po 50ari desilo da su vrane povadile vec nikli kukuruz i samo ga precvikale na pola,razmisljam da sad tu sibnem soju,pa mi je potreban savet za koju grupu zrenja jos nije kasno da se poseje?

Nije kasno ni za koju grupu. Samo je posej pa ces imati vremena da je skidas. Evo ja posle ovih kisa imam da posejem jos, seme Trijumf (kasna grupa zrenja).
 
Nije kasno ni za koju grupu. Samo je posej pa ces imati vremena da je skidas. Evo ja posle ovih kisa imam da posejem jos, seme Trijumf (kasna grupa zrenja).[/QUOTE]
JA sam sejao Veneru 1ha,ona je takodje druga grupa,ako ne nadjem nista ranije grunu cu nju,cim uslovi dozvole da se udje u njive....Hvala na odgovoru
 
Hvala vam,cim vreme dozvoli ide korekcija totalom ili bentazonom(sta bi bilo delotvornije)...
Ako u soji prskaš totalom ubićeš i soju oko prskanog korova. Bitno je da koncentracija aktivne materije bude velika plus okvašivač obavezno.

- - - - - - - - - -

To cigansko perje ima rizom dugacak po nekoliko desetina metara i jako se tesko unistava skroz na skroz.
Kolega alaj ga ti pretera ,,nekoliko desetina metara,,. Literatura kaže metar-dva.:sta:
 
Malo sam se uplasio kad sam procitao kako je opasan korov,kod mene ga ima na dva kruga po par kvadrata tako da nije neka steta ako oprskam i soju.
Samo da stane kisa, ma ::jako_besan::
 
Ja sam soju odmah posle setve oprskao sa nepune 2l totala po kj poneka ambrozija koja je imala tek prve listove i nije bila veca od1-2cm prezivela.Posle nicanja 0.5l pasata+4gr harmoni+okvasivac po ha.Drugi tretman je bio korekcija sa 0.3l pasata i 2-3gr harmon8ja po ha.Mislim da ce se neka ambrozija provuci pored sve hemije zajedno sa totalom.Cim se prosusi ide spartanje.
 
E sad imamo i jezerce :sjasi::pecanje::zli:::samo odmor::::samo bes::

IMG_20150525_121335.jpg
 
Mindjusar gledam ove tvoje slike njiva i nemogu da ne primetim koji si ti bogatas pa sve ti njive ogradjene ko da smo negde u jamerici jel to zbog onih krava sto ti napasaju u njivama ili "eto ima se moze se"?:osmeh:
 
Razvedrilo se malo pa razmisljam da uradim drugi split corumom, zastitari su mi rekli da mu treba oko sat vremena da ga korov usvoji. Kolko mi je pametno da probam dok se jos moze uci u njivu?

A zastitari ti nisu rekli da soju ne trba prskati odmah posle obilnih kisa?
Treba par dana da prodje posle kise da se na sojinom liscu obnove dlacice koje je stite od hemije.
 
Nazad
Vrh