Soja 2015.g.

danas pazario u ns 200 kg valjevke i 100 kg save,ostalo ide gorstak iz ambara,kolega uzima apolo pacemo kombinirati dogodine...sve ide na 70 cm,nemogu da nadjem jos jednu bateriju za beker sejalicu da bih isao na 50..aj zdravo
 
danas pazario u ns 200 kg valjevke i 100 kg save,ostalo ide gorstak iz ambara,kolega uzima apolo pacemo kombinirati dogodine...sve ide na 70 cm,nemogu da nadjem jos jednu bateriju za beker sejalicu da bih isao na 50..aj zdravo
Daj reci mi molim te koliko gr teze 1000 zrna Valjevke?
 
raco,ako to pise na djakovima ,nisam gledao,a mogu sutra ,pa da napisem...mozda iskusniji znaju.valjevku vracam ponovo ,zadovoljan sam sa njom bio 2013 god,savu prvi put sejem,gorstak sam sejao prosle godine,nisam nezadovoljen,ali on se negrana ,pa ga treba sejati na 50 cm...za valjevku ,pogledaj malo komentare odranije..nikad prva ,ali retko podbaci,uvek medju prvih 3...4 sorti po prinosu...aj zdravo
 
Pise taj podatak na deklaraciji o kvalitetu semena koji se dobija uz dzak
 
Pa majku mu Perte kako to pises. Ni kraja ni početka, ni tacke, ni zareza i još mesto dzakova spominjes djake.
I na kraju "aj zdravo" pod obavezno, čemu to ?
 
Ја сам га сејао на 70цм и грана се солидно...Али боља ми је Сава од њега...Имао сам их на истој њиви пола пола и сава је била боља од њега....Принос максимуса био је 2100кг/кј, док је сава нацурела скоро 2400кг/кј....Иначе најбоље ми се показао Галеб и њега ћем осејати на 50% површина, остало иде Сава и Максимус...И наравно на сво жито иће пострна соја, Каћа....
 
Raco,na onom papiru zasivenom na dzak,ne pise za tezinu semena ,sad sam bio da pogledam. Paore,pa kako nema zareza,pa ima vise nego sto treba. A za dj i dz,nikad nisam znao gde koje treba da se stavi. "Aj zdravo "smatram dobronamernim pozdravom,ili otpozdravom...pa bas ako smeta, moze i bez njega.
 
Ej kolega NA !(ili neko drugi) Da ne pišem PP , pošto si na fakultetu vjerovatno si često na "Šamčevima" , dal možeš provjeriti koja je cijena Nitragina , dali se može kupiti baš kod njih , i na koji način , vjeovatno na poznanstvo i riječ ,znati da je friško i da je to-to ?
 
Ej kolega NA !(ili neko drugi) Da ne pišem PP , pošto si na fakultetu vjerovatno si često na "Šamčevima" , dal možeš provjeriti koja je cijena Nitragina , dali se može kupiti baš kod njih , i na koji način , vjeovatno na poznanstvo i riječ ,znati da je friško i da je to-to ?

Ju kako si me nasmejao ali nisi ti kriv,ni ja...ali da nije zalosno bilo bi smesno. Sanceve sam sa fakultetom zadnji put video leta gospodnjeg 2012-te. :zli:
 
@pera ves
O ovome ti pisem, aj zdravo.
img6063.jpg
 
Nazad
Vrh