Soja 2015.g.

Generalno gledano slame ima dosta, možda i više u odnosu na prošlu godinu ali je zrno sitnije, nema roda dok jul ne pokisne.

Minđušar nema od tog ništa što se tiče prinosa kod te belge.

Ovršeno pre neki dan belge na pesku,gde drugi nisu vrli preko 300kg/kj,belga dala preko 1000kg/kj
 
Mi skidali danas 3 kj Maximusa i 0.75 Trijumfa, Maximus djubren sa 100 kg Map-a, Trijumf baz djubriva, na obe parcele predusev bila soja. Tu gde je bio Maximus prosle god. skidali 2300 kg/kj Trijumfa a druga parcela je prva god. u arendi. Po bunkeru kombajna Trijumf na parceli od 0.75 kj bolji, a Maximus jako slab! Sve ukupno 3880 kg ili 1034 kg/kj ili 1814kg/ha!!! Krivac za ovakav prinos koji jos nisam imao do sad su Julske i Avgustovske kise koje su kasno stigle!
 
Da li kod vas mere temperaturu soje na prijemu u silos? Danas sam čuo priču da je na jednom otkupnom mestu kod nas merena temperatura soje koja je sa njive odmah dovezena na silos i da je izmereno 50 stepeni. Nisu hteli da je prime, već je čovek posle dan-dva dovezao kada se temperatura spustila na 30 stepeni. Vlaga je bila u jusu.
 
Skinuli danas 5kj save izmereno 7800kg. Na mojoj parceli od 2kj bilo je 1800kg/kj. sad mi idu jos zesce parcele koje se nece kositi bar 10dana. zeleno! Apolo, Maxi, Sava, Fantast.
 
Poslednja izmena:
Fortunu sam izbacio iz obracuna jer ne znamo koliko je zapravo rodila, u prikolici je bilo 650kg a po mojoj proceni nekih 65-70% je na zemlji istreseno, na 1,5kj.
 
Juče radio prijatelju maksimus, na 1,5 kj tačno 3 t. Takvu ove godine još nisam radio...

20150903165930.jpg
 
Ovršena danas Sava, na 4 kj 37 mc... Prosek 11 mc/kj!

Generalno ako ova cena ostane mislim da sam sa sojom ove godine u debelom minusu.
 
Poslednja izmena:
Ti si Pero dobar ,čujem da su kosili i 300 kg po kj:sta: U kom delu atara ste radili?

Radili smo u Iberland 3 kj prvi duz sto je u nizu sa pasnjakom Maximus i drugu parcelu u Grind prva ulica u Janosiku pa na nekih 200 m sa leve strane odmah posle Babice 0.75 Trijumfa u dosta boljem stanju od Maximusa!!! Vlaga je bila 9.2 upisano 13% primese 3%!!!
Za koga si cuo sa 300 kg/kj i gde?
 
Kod nas još nisam video soju za vršenje.... Moja neće još dve nedelje sigurno!
 
Danas kosio nesto usluzno peskovi do 500 kg po lancu a malo bolje zemljiste do 1000 po lancu ::lose::.Sitna i nikakva polozaj sita mi je pa skoro kao za psenicu.Toliko je izgorela svuda da pucaju meune a ima jos uvek zelenog lisca.Videcemo ritove za jedno 10 dana koliko ce dati roda.
 
Danas obisao soju (onu koju nije zahvatia ambrozija) i peijatno se iznenadio. Stablo visoko i razgranato sa dosta mahuna. Iscupao jednu stabljiku (najbolja koju sam video na uvratinama) i izbrojao 95 mauna! Oplodnja odlicna i skoro svako zrno zametnuto. Visoka je 1.2-1.5m, a na korenu ima dosta kvrzica sa azotom. Jedino sto se kostan nekako probio, ali nista strasno. E da su mi i ostala 4ha takva...
Napravio sam i koju sliku, ali kasnije cu postaviti. Nemogu sad da trazim usb:ppozdrav:.
 
Kosili 2.09. VALJEVKU i sa 3 KJ. 5460 kg, to je bez zalivanja. Jos ostao maximus na 1 jutru koji je jako polegao, ali videcemo sta ce da bude.
 
Nazad
Vrh