Soja 2015.g.

Ja sam sejao suncokret dva dana nakon inkorporacije Treflan-a i nisam imao problem sa usevom.Da se razumemo:čičak i ambroziju na crno ili inkorporacijom ne zaustavlja ni jedan preparat.
 
Boca je katastrofa. Nju nece inkorporacija zadrzati. Sreca pa je imam malo, pa malo spartanje, malo cupanje i nema vise :)
 
Nema goreg zla.Mada je i zubača grozna.Imam do kanala i do komšije u prva dva reda na par mesta boce.Tri puta sam je kopao u razmaku od desetak dana i ona se oporavi.Planiram još jednom da pređem za koji dan.Videću ko će na kraju popustiti.Verovatno ja.
 
Ma kakav zaštitni film , pa što onda zemljišni herbicidi ne djeluju kako treba dok ih kiša ne unese na dubinu klijanja ? Nevidim zašto bi se moralo čekati sa sjetvom ?

Evo jedan poučan video o u ovom slučaju herbicidima" na crno" u soji . Inače već pet-šest godina redovno pratim sedmične emisije ove braće Hefti , (agphd) , sve što znam u poljoprivredi naučio sam od njih i još nekih sličnih Američkih emisija ali od pravih farmera


[video]https://youtu.be/0vM2rFLJ0lg[/video]
 
Poslednja izmena:
E to mi daj,hoćem :ppozdrav:
Senkor+ mont na 1,8 ha potrošena doza za 2 ha.Ta koncetracija je korištena na ovom oglednom polju,soja je ovde bila u nicanju e sada nisam zapamtio da li je ovaj zeleni red bio nikao ili ne,na njivi nije bilo nikakvih problema naravno urađeno 4 dana posle setve.Ono što je isečeno to je od štelovanja i probe špartača.
 
momo bravo,odličan si
mada mislim da su naše emisije sa Zaharijem ili Davidovićem kvalitetnije :osmeh:
 
Dali je neko koristio Agromarketov insekticid Vantex 60 cs za suzbijanje gusenica u soji.

Klasican piretroid kao i svi drugi,dobri za gusenice i raznorazne sovice, uzmi slobodno.


Sto se tice inkorporiranja herbicida pre setve u zemljiste, dobra stvar ali mislim da se Treflan od sledece godine ukida tj. izlazi iz proizvodnje, ostaje mozda Dual gold ili nesto tako .
 
Poslednja izmena:
Jest stomp skup ali dobar je za sprečavanje muhara i pepeljuge, palamide ...

Ne koristim ga dosta dugo al sad kad vratim film unazad , prvi put kad sam sijao soju išao sam prije nicanja acetohlor , stomp i senkor , sve inkorporirano , tako mi reko zaštitar drugo nisam znao i te godine uopšte nisam radio korekciju , i više nikad,
 
Fantast...

20150628105732.jpg


Sava

20150628105817.jpg
 
Toliko ga je i posejano. Tu gde sam slikao je fantast ima ga 18 redova (odprilike jutro) a levo i desno je sava. Tako da bi trebalo da bude za seme... :ppozdrav:
 
Reko ako budes imao za pola jutra-jutro semena za prodaju? Ove godine sam pazario od Saleta Ratara Apola vrecu jednu za pola jutra,pa bih na godinu i Fantast da probam.
 
Jest stomp skup ali dobar je za sprečavanje muhara i pepeljuge, palamide ...

Ne koristim ga dosta dugo al sad kad vratim film unazad , prvi put kad sam sijao soju išao sam prije nicanja acetohlor , stomp i senkor , sve inkorporirano , tako mi reko zaštitar drugo nisam znao i te godine uopšte nisam radio korekciju , i više nikad,


@Momo Saric -Ranije Stomp i Prometrin kombinacija za hardcore poljoprivrednike....................

@TomoVs Wing je kombinacija Stompa i Furore super, trebalo bi da bude dobra kombinacija....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh