Soja 2015.g.

@radoslav78z Није било ноћас, Рубин је рађен у четвртак а Фантаст у петак.
Ради ту Идилу, не вреди да чекаш те зелене. Нема ту ни влаге ни нечистоће, сем ако неко баш жели да ти набаци који проценат више нечистоће.
 
Meni ostalo jos 5kj soje,zakosio i izmerio vlagu kad ono 30% a pored slicnog izgleda 14%,prosek 1300kg/kj,Balkan u pitanju sejan zitnom sejalicom na 30cm razmaka i utroskom od 100kg/h semena,vestaka dobilo 40kg/kj Urea.
 
Meni ostao jos 1kj fantasta (mozda ce moci u utorak) i 1h Angele nece skoro...
Prekjuce oboren rekord za ovu godinu u pitanju je Sava na 30 vrsta (prava duz) 3400kg, na istoj povrsini Maksi mislim da nije manje rodio al nije mereno jer je iz 2x kosen, tako da se prosek nalazi na 1600-1700kg/kj. nije bas sve mereno (kuci uskladistena sva soja) al od prilike tu je.
 
Duž je duž i tu nema nekih razlika bila ona u Americi, ili u Srbobranu, ili pak kod mene u ataru. Nekad je duž bila 200 fati, to jest nepunih 400 m, a danas je to tacno 400 m. Pitajte bilo kog geometra, ili potražite na internetu.
 
Kada kažete prava duž,koliko je to u metrima???:ppozdrav:
U Banatu uglavnom nije bilo komasacije pa su ostale stare mere, u Backoj je, vecinom uradjena komasacija i gde god je bilo moguce ,duzi su 500 m. Zato je najbolje racunati u kj. ili u ha. i tu nema dileme, jer se zna ako je sejano na 70 cm. medjuredni razmak ,tu je red dugacak 8000 m.1 kj. Izvinjavam se za opis na pogresnom mestu. Inace soja kod nas skinuta sa dvadesetak ha, rod 2 do 2,5 t ha,Sava i nesto Maximus. zadnjih dana vrsidbe je primeceno strahovito otvaranje mahuna,ponegde fali 90posto zrna tako da i neznamo prakticno pravi prinos.
 
Kod mene je duž 450m i ide 17-18redi(70cm) u kj.Ako se seje na 50cm ide 23-24reda a imam duži sa 200-250m i tu ne znam koliko ide redova u kj. nisam računao. u Srbobranu ima njiva i sa 1000m tako da sve zavisi.
 
Zove me malo prije dobavljač sojine sačme i nudi soju cijena pala sa 4.3 kn na 3,9 kn to mi baš i ne miriši dobro za cijenu ove što smo predali kod nas niko ne izlazi sa cijenom svi ćute ko pi...
 
Izgleda da je duz onda rastegljiv pojam kao pracka . Geometar koji meri mi je licno rekao da je 385m . kod nas je uglavnom jutro 20-20.5 reda gde je njiva pravilna .
 
Kolege forumasi, ostalo mi je od prosle godine 100kg semenske soje. Da li to seme mogu koristiti i za narednu godinu ? Kakva su vasa iskustva ?
 
Nazad
Vrh