Soja 2015.g.

Posijana danas soja, 5 ha. Bačeno 400 kg/ha 0-20-30 i Uree.
Rađena bakterizacija, posijano žitnom 25 cm međuredni razmak, 120 kg/ha.





 
Ljudi koliko kilograma semena vama ide po jutru,ja sam sejao na razmak 3,3 cm i islo je 85 kilograma to mi je nesto puno.
 
Na 70 ja sejem sebi i idem na 3.8 i ode oko 50kg,da bi potrosio 50 kg na 50cm moras ici preko 4......mislim da mi je kolega rekao da ide na 4.5
 
quote_icon.png
Citiram: savosi
Sa 539 i Nodetkom 4 reda sejem prvom na oko 1700 obr. što mu dođe oko 7 km/h i nikad problema sa sklopom setve što u soji što u kukuruzima ,i tako već 30 god.
Sejalicu sam generalno remontovao tek pre par godina a početkom 80-ih sejala i po 700 jutara godišnje.

Auu,smanji ribu majstore,malo je to puno,zar ne misliš?

Ne znam zašto,to je tada bila prva pneumatska u selu,soja se nije još sejala u privatnom sektoru,znači samo kukuruz,dnevno u proseku 25 jutara pa ti računaj...
 
Danas završena setva soje posejana Angela

I Maksimus




Utrošak oko 100 kg po H. Sutra hemija i odmor.
 
Ja sam bas danas merio,sorta angela i maximus,ploca 72 rupe,pogonski zupcaniK Z24,naj gusce sto moze(po tabeli) je 4cm,i otislo 42 kg/kj .ali to ne bude tacno 4 cm,manje od 3 cm nema a ni vise od 4 cm.stalno je tu izmedju. :spavam:
 
Ajde pojasnite malo sa tim plocama za soju 72 i 120, i tim zupcanicima sto se menjaju, konkretno pitam za oltovu cetvororednu sejalicu?
 
Moze dosta da se poseje,imali su moji situaciju sa Nodetkom 4 reda da za dan-noc i dan poseju 105kj,znaci samo se vozaci menjali,sejalica i traktor nisu dolazili kuci.
 
Za koliko sezona :sta:
Sejao sam,kadgod sa četvororednom i blizu 400kj,s početka već treba prskati,a još ima da se seje,zaspeš i sanjaš redove
A 700kj je min 30 EFEKTIVNO RADNIH DANA,za moj pojam je to i nezamislivo i neizvodljivo

nismo pricali o koliko dana.......
posto je prethodni clan spomenuo 80-te......u to vreme u mom kraju je jedino zadruga imala pneumatske, moj deda i jos jedan covek,tako da je deda sejao skoro celoj okolini(vise sela),setva je trajala od kraja marta pa i do polovine maja,dan noc,olt 4 reda i 539 su u to vreme zaradili novaca i novaca kad je pneumatska bila pojam na kvadrat,skoro pa da mogu reci sve sto je u dvoristu ona je i zaradila dok nije dosao trenutak da sad sejem samo svoje,ta oltovka koja je kroz sebe propustila ko zna koliko semena radi i dan danas......
axo0n9.jpg
 
Ipak to izlazi oko 3kj na sat.Jbg tad je bilo 2-3 pneumatske u selu i guzva neverovatna.Tad se i beracem radilo po 200-250kj za sezonu a ja sad kad 30 kj trebam da oberem smrkne mi se.Izvinjavam se za off.
 
Dal je nezamislivo i neizvodljivo.......nekad je bilo tako kad smo mi bili mali i razvlacili muda u pesku i nismo imali autice da se igramo,trcalo se za novcem a sto i da ne kad je bila prilika.....
 
Koja je to sorta u pitanju? Ja sejem na 3cm Save koja je krupna i ode 44-45 kg/kj...

Rubin i balkan,evo danas posejao 16kj na 3.8cm 120 rupa tanjiri i u kilo 50kg po kj

- - - - - - - - - -

Kako jbt,koliko traje dan u Bavaništu :sta:
Kod mene obično 24h

Kad si spomenuo 24h setih se jedne price promotera iz NH firme na tari jesenas kad je vodio LG,prica covek kako oni rade 25h dnevno a neko ih pita kako 25h kad jedan dan ima 24h,a on kaze"mi ustanemo sat vremena ranije"......:haha:
 
Nazad
Vrh