Soja 2015.g.

Sejana je 15.04. sorta Maksimus. Koliko vidim rod će biti oko 50% manji od roda u normalnoj godini.
 
Ja na jednoj parceli imam vojvodjanku koja ce se skidati za par dana zrno usmnulo strasno izgleda,koliki prinos ce biti ne mogu da ocenim
 
Danas kosili uslužno, na 2,5 kJ ne znam da li ima nešto vise od 2100 kg. Balkan je u pitanju i bilo je dosta praznih mauna, ili je zrno sitno kao biber.
Usput iskoristim priliku i obidjem neke moje soje. Po onome sto sam video može biti i vrlo dobrog roda, cak na nekim parcelama bude i vise od toga. Uglavnom žetva neće još bar 10 dana, a najrealnije od 10og septembra ce krenuti. Ima soja koje neće sigurno do 20. sep. , a možda i do oktobra. Sve ce sad zavisiti od vremenskih prilika.
Ono sto vidim već sad da ce kvalitetno seme soje biti tražena toba.
 
Razlike u prinosu ce ove godine biti od dela atara do drugog dela,cak i od njive do njive,danas komsija ovro njegovu soju pored moje,jedna pored druge,a moja nece biti jos deset dana minimum zrela,o razlici u krupnoci zrna i stanju useva da ne govorim...
 
Ako moze da se izvede racunica sa dosadasnjim prosecnim prinosima koja bi cena soje trebala da bude da bi se zaradio koji dinar na soji?
 
Čekaju oni samo da vide koliko će da im uzfali, i dok pomuzu ove što imaju zaduženje.... pa kad im uzfali sačme u koncentrat, onda će prvo fabrike stočne hrane da krenu da dižu cenu, a onda će morati i veliki igrači da ih prate ako misle šta izvesti.
 
Ako nebude zadovoljavajuca cena naspram roda negine joj cuvanje a i masina je stigla i pomoc je tu:

sbeka.jpg
 
Milane,što bi reko Dragojlo,ne mo se ljutiš ali ja tebe ništa ili vrlo teško razumem.Niasm nikad bio u tvom kraju ali se baš trudim da shvatim tvoje pisanije,mada jako teško.Vi kao da živite u Bangladešu.Ako svi pričaju kao ti,"alal vam ćufte u sosu".
 
Nazad
Vrh