Soja 2015.g.

Lepa soja :bravo:. Prosle godine kuka moj kombajner (iz M. Prnjavora) da nije zadovoljan prinosom, a njegov sin kaze da su vrsli i preko 5t/ha soje. Coveka je prethodne 3 godine krenuo maler. Ili led ili polava mu ubijala useve...

- - - - - - - - - -

Jos nesto. Sa cime najbolje prehraniti soju pred cvetanje? Prvi put je bila prehrana sa Yara kristalonom kada je i pporskana protiv korova, a cime sa prehraniti?
 
Bilo bi dobro da pored slika koje kacite napisete i na koji razmak je sejana soja (50 ili 70 cm, ili mozda kao zito).
 
Sejana na 50 cm novim sejačem Gaspardi ali je priprema zemlje bila malo slabija.Trebao sam angažovati veliki traktor a ne Rajku pa nije imala snage i brzine da sitno propremi zemlju.Iako je bila strnjika i dva oranja zemlja je bila ubijena i tvrda,kao da sam u februaru orao.Seme kupovno 10.500 metar ali sitno sa puno polutki...pakovanje Borac Šurjan.Bačeno 200 kg 5-24-16 i u proleće 150 kg kana po ha.
 
Bilo bi dobro da pored slika koje kacite napisete i na koji razmak je sejana soja (50 ili 70 cm, ili mozda kao zito).

Moja je na 70 cm. Pod brazdu nisam bacio ništa, pred setvu nisam bacio ništa, oprskana sa corumom u split varijanti i posle panterom od sirka plus wuxal prehrana, i da još dva puta ošpartana i to je to... :ppozdrav:
 
I ja isto na jednoj parceli sam posejao Fantast i Trijumf a na drugom mestu imam Maximus i Trijumf. Bas me zanima na jesen koja jedna sorta ispadne iz kombinacije jer vise od dve ne zelim sejati, osim u licnom ogledu za probu.
 
Ns Fantast, sejana 12 aprila,pred setvu baceno 180kg/ha ureje ,prskano corumom i fuzilejdom,kao grom je :)
2s0k8pd.jpg
 
Nazad
Vrh