Chat u vinogradarstvu

Не знам где бих, па хајде да у овој теми поставим питање.
Да ли неродни ластар потпомаже развој грозда на суседном родном ластару?
Имам доста старе књиге и у њима противречне податке.
 
Veoma kompleksno pitanje,teško je odgovoriti.Zanimljivo bi bilo da se uključi neko ko ima viši nivo znanja
 
Ovo Saidovo vozilo leglo bi mi ko budali samar.
Takodje ove baterijske makaze za vezivanje vinove loze bih znao da koristim.
Ali ::novac:: nazalost fali.
 
Не знам где бих, па хајде да у овој теми поставим питање.
Да ли неродни ластар потпомаже развој грозда на суседном родном ластару?
Имам доста старе књиге и у њима противречне податке.

До сада сам једино успео да сазнам да, у одређеним периодима свог развитка, неродни ластар шаље вишак хранива у стабло и корен, на складиштење. Одатле су, опет у одређеним периодима, та хранива на располагању родним ластарима, али изгледа тек идуће године. Нема података да се могу одмах користити или да могу заобићи корен.
Можда моје питање изгледа као чиста теорија, али је и те како повезано за праксу, за поступке како виноградар, током сезоне, може утицати на расподелу.
 
Hocu da napravim tzv hladnjak od stare loze koja je trenutno na ogradi. Planiram da bude od bagremovih stubova, ali razmisljam sta da radim za resetku po vrhu gde cu prebaciti lozu. Ima li neko da je to radio i ima sliku ili predlog?

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Da li moze da se mesa amos, sphinx i mislim da imam akord od prosle godine? I kakvo je stanje vasih vinograda da li ima problema sa zrnom? Kod mene ove godine bas lose u vinogradu a kuci dobra za sada... Pucanje zrna i trulez a mislim i pepelnice da ima a kise bas i nije bilo u poslednjih mesec ipo nesto posebno 20-30 litra iz 20 puta...
 
Ljudi ako neko zna nek pomogne... Sta je ovo crno po lastarima...Sorte su afus ali, prokupac, misel parlieri...
Cime tretirati da se izleci?

Screenshot-1.png


Screenshot-2.png


Screenshot-3.png


Screenshot-4.png
 
Za koju površinu ili broj sadnica daju subvencije za sadnice za sadnju vinograd?

Послато са F3311 помоћу Тапатока
 
Hocu da napravim tzv hladnjak od stare loze koja je trenutno na ogradi. Planiram da bude od bagremovih stubova, ali razmisljam sta da radim za resetku po vrhu gde cu prebaciti lozu. Ima li neko da je to radio i ima sliku ili predlog?

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
Armaturna mreža 2,25*6,00m nije skupo a trajno rešenje
 
Kolko kosta muljaca za grozdje solidna sa odvajanjem peteljki..? Obicna, ne elektricna... I gde ima da se kupi, msm na netu neki sajt? Ali zanima me i cena elektricne...
 
Ne znam kako se sad krecu cene ali mislim da smo mi oko 25-30k platili rucnu pre 7-8 godina. Prosle godine ugradili motor i sad to ide fino.. Ove godine cu samo videti da ubacim malo vecu remenicu da malo smanjim obrtaje jer mislim da ce pojebati sve koliko brzo radi.. xD
 
Ja sto sam sad gledao po internetu od 30 do 40 hiljada sam nalazio... Ima mnogo prednosti naravno, videcu...
 
Sam nick na forumu kaze amaterski, mislim da u najboljim godinama islo do 2t... Sad dosta manje ali ne svidja mi se to sto ubacujemo i peteljke...
 
A pa dobro nije to bas ni malo.. Zaboli ruka od rucnog muljanja 2 tone, ne pitaj kako znam :D E sad koliko je isplativo placati onaj sa motorom koji je dosta skuplji ne znam, mi smo kao sto rekoh kupili rucni, radili tako nekoliko godina i onda kupili polovan motor i preradili ga na motorni pogon..
 
Nazad
Vrh