Sistemi za navodnjavanje

@Miladin
Evo još jedan slavonac se interesuje za tu pumpu, pa ako može neka slika, uputstvo ili nešto s interneta, valjalo bi.
Benzin skup pa tražim neko riješenje na dizel za punjenje cisterne. Ako neko ima još neki prijedlog nek napiše slobodno.
 
@Miladin
Evo još jedan slavonac se interesuje za tu pumpu, pa ako može neka slika, uputstvo ili nešto s interneta, valjalo bi.
Benzin skup pa tražim neko riješenje na dizel za punjenje cisterne. Ako neko ima još neki prijedlog nek napiše slobodno.

Nazovi Šantić promet u Virovitici mislim da je pumpa oko 1600 kn.
 
Jeste radim samo kap po kap.

---------- Poruka napisana 20-04-12 u 22:47 ---------- Prethodna poruka je 19-04-12 at 21:21 ----------

Nije mi f aparat trenutno kod kuće kad stigne poslat ću sliku na internetu nemogu da je nađem.
 
To je nešto ovako.

images
 
bosserb, jeli to dizel.
Danas sam zvanično isprobao koliko ova kineska može da goni KPK trake. Mogu vam reći da sam se razočarao toliko da bih je odmah prodao. Na pumpi piše 36m3/h, to je 600l/min. Ja sam danas pustio 1700 m trake sa protokom 13l/h što bi trebalo biti 368 l u min na pritisku od 0,6 bari, međutim pumpa nije mogla da postigne više od 0,5bari pritiska na samom motoru a u trakama je sigurno bio i manji pritisak (predpostavljam 0,4), tako dapumpa nemože da istjera ni ovih 368 lit/min a motor je radio skoro na punom gasu. Na maksimalno 0,6 bari može da goni 1400m trake 13l protok to je 303 l/min, znači i to mu je puno jer radi skoro na punom gasu. I konačna Kineska litraža na kojoj motor radi na pola gasa gdje ga je lijepo šlušati je oko 260-270 l/min na pritisku od 0,8 bari na motoru što bi bilo u trakama 0,6-0,7 bari ili 1150 m trake sa protokom od 13 l/min. Ja neznam dali je tako i sa ostalim pumpama sa 600 l/min iskorištenje je prepolovljeno čak i manje od pola. Eto da znate kad kupujete pumpe prvo probajte pa onda kupite, što se tiče motora zasad nemam primjedbu dobro pali , vrlo malo troši samo mali kapacitet vode.

---------- Poruka napisana 22-04-12 u 12:28 ---------- Prethodna poruka je 21-04-12 at 22:32 ----------

Jeli ko šta pokušavao da eksperimentiše na pumpama da bi povećao kapacitet vode.
 
Vukao sam godinama sa tomosom ali ni on nije mogao dati više vode, jedino da prikačim traktorsku hondu pa da probam ona je 1100l/min.
 
Ja koliko znam prestupna godina obično bude kišna, počeo sam pripreme oko priključka na hondi pošto je na kinezu fi 50 a na hondi fi 80, Zasad se kinez drži dobro svaki dan radi po 10-12 sati i potroši 4-5 litara nafte.
 
A što ne napravite malu RAM pumpu, sa protokom od oko 6 litara u minutu, i ostavite da radi danima. Znate li koliko je to vode za 24 h? A ne troši niikakvo gorivo.
 
Ako netreba nikakvo gorivo ta je pumpa dobra, znači dnevno može da izbaci 8640 l vode a za mjesec dana meni treba dnevno 156000 l vode.
 

Evo jednog primera sa youtube-a. Imate dosta primera tamo gde je lepo prikazano kako RAM pumpe funkcionišu. Potrebna vam je mala visina da osigura potisak.

Evo jednog primera male pumpe, napravljene tek koliko da se vidi kako funkcioniše. (Nije moj rad)


Evo i pdf fajla: http://ncollier.com/rampumps.pdf

http://blogs.fanbox.com/SinglePost.aspx?pbid=1600236&post=2526040&bts=29&apid=2526040&aid=0

http://www.clemson.edu/irrig/equip/ram.htm

Obratite pažnju na prvi video.
Imate dosta informacija na netu, pogledajte, ima šema za pumpu samo se potrudite.
 
Ako netreba nikakvo gorivo ta je pumpa dobra, znači dnevno može da izbaci 8640 l vode a za mjesec dana meni treba dnevno 156000 l vode.


Problem koliko ja vidim sa ovom vrstom pumpe je pritisak koji je vrlo mali, ali bi mogao da se stavi rezervoar od 10-tak kubika i da se digne na visinu od par metara i da pumpa u njega gura vodu i da prirodnim padom navodnjava povrće, ne znam kako se računa ali bi se dobio dobar pritisak.
 
Ja imam 6000 metara trake x 13 lit/ sat = 78000 litara / sat x 2 sata dnevno zaljevanje =156000 lit vode dnevno, tako da je to premalo vode za moje potrebe.
 
Nazad
Vrh