Sistemi za navodnjavanje

Imam zastavu kamion 100ks.Pet godina se odlucujem dali cu praviti agregat ili ne.Iza kabine se odsece šasija skine menjac kupi rovati par stepena bez reduktora i to je to.Samo jedan problem sto rovati kosta preko 2000e.Zadnji deo od kamiona bi napravio jednoosovinku ua prevoz cevi za zalivanje
 
Ne znam kakva je tu usteda.Rovati pumpe i generalno novija generacija se dosta lako tera.Vladimirac moze zgodno da tera tifon 75 a moze i da vuce cevi,da rasadjuje,za svasta nesto.A i manje ce da trosi,nije skup.Dobar vladimirac i nek drlja pumpu.I ja planiram tako jer je moj agregat pao u vodu zbog snage motora.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Ja sam probao caprarri da teram sa 549 i kisnu rampu, traktor dodje do 1200 obrtaja i ni kvrk dalje.a pun gas dat. Dok 558 tera to od zajebancije. kad se topovima navodnjava nije mu bas svejedno ali nosi.
probali smo sa maseyfergusonom 6612 (120ks sisu motor) na 1000 kardana i 1500 motora nece da tera nema snage. kad spustimo malo obrtaje kardana. bilo je nekih 800 kardana i 1600 motora, unutra je pokazivalo potrosnju 22l/h i otkacili smo ga i vratili 558.
Pumpa je 1600l caprarri ,usis cini mi se fi 120 izlaz fi 100.
nije to bas tako lako terati kao sto neki misle. Naravno tu pumpu sto bi vladimirac terao je da ne kazem igracka i tu treba dosta sati da bi se zalila ozbiljnija kolicina vode.
558 ,1700 obrtaja motora, potrosnja na sat 5-6l ( zavisi od daljine vode) 2 topa fi 26, 5 bara pritisak za 14h predje 3 jutra sa kisom od oko 40l. merio kisomerom.




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Drugar tera cadopi 1000l i 10 bara sa torpedom 48 doslovce od sale.Tifon je fi63.Ne mislim ja da se to lako tera ali za manje tifone bez problema.
Ko ti kriv sto imas veliki tifon,kupi manji :D

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Drugar tera cadopi 1000l i 10 bara sa torpedom 48 doslovce od sale.Tifon je fi63.Ne mislim ja da se to lako tera ali za manje tifone bez problema.
Ko ti kriv sto imas veliki tifon,kupi manji :D

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
Nije tifon moj,kumov mada i ja planiram uzeti . Sto veci to bolji, Ako je torpedo 4 klipa motor onda moze da tera. 549 je 3 klipa i ne moze.

veci tifon,veci traktor,veca kolicina vode .

ne napisa dal tera top ili kisnu rampu jer nije isto. top se mnogo teze tera ali pretpostavljam top i mali je fi cim je pritisak 10 bara .




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne moze pumpa koja daje 1000l i 10 bara na papiru da da toliko pa ni da joj cep stavis na izduv.Tera i kisnu rampu a i top sa 18 diznom.Jbg male tifone fi63 imamo.Kontam da ta 18 dizna izbaci oko 300l i minuti.
Ja teram zalec tsr 800 i top sa 18 diznom sa rusom t40as i trosim goriva kao i ti ali sa mnogo manjom kolicinom vode.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Pa tu i jeste poenta ja za istu kolicinu nafte 3-4x vise vode izguram. tebi se ne isplati topom raditi. samo kisnu rampu napravi 30m, isplatice sama sebe kroz naftu vrlo brzo. sa rampom bi imao ucinak ko ja sa vecim tifonom sa topovima mozda i veci.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sklapam reduktor da mi rus radi na 1100-1200o u minuti.
Planirao sam kisnu rampu ali mi zbog parcele odgovara rampa zahvata 35m a ne znam da li tifon 63 moze da radi sa tolikom rampom.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Kupljen Slap 800 VP sa plavom pumpom. Motor Loncin LC 188 FD 462 cc. Cena 128 000 din. Ima elektro start, akumulator, dupli rezervoar.Sve to ukljuceno u cenu. Uskoro slike.
 
Potrebna pomoć . Gde bih mogao nabaviti spojnicu kako bih prikačio vatrogasno crevo na jedan top za zalivanje koi sam dobio na poklon . Spojnicu za vatrogasno imam treba mi koleno 2 cola i li sistem koi već ide na ovu cev sa tronošca od fi 61. Štaje najeftinija varijanta ?
DSC_0074.jpg
[/URL] upload image[/IMG]
DSC_0072.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ako je ta cijev tronošca 2" nadji kod nekog vodinstalatera da ti nareže navoj , ak nije navari dole kratki dio cijevi 2" i na nju nareži vanjski navoj . Zatim kupi spojnicu vatrogasnu ali sa navojem . Ovde ih ima u apotekama ili nekim prodavnicama opreme za navodnjavanje ili vatrogasnu opremu.
 
Ako je ta cijev tronošca 2" nadji kod nekog vodinstalatera da ti nareže navoj , ak nije navari dole kratki dio cijevi 2" i na nju nareži vanjski navoj . Zatim kupi spojnicu vatrogasnu ali sa navojem . Ovde ih ima u apotekama ili nekim prodavnicama opreme za navodnjavanje ili vatrogasnu opremu.
Lepo sam opisao spojnicu za vatrogasno imam ( sa navojem ) treba koleno pod 90 stepeni , a cev na nogarama :unutrašnji prečnik 58mm spoljni 61mm neka tankozidna
 
Nazad
Vrh