Sistemi za navodnjavanje

Pozdrav svima,zanima me postoji li brza spojnica za baštensko crevo od 1 cola, na internetu i po prodavnicama najveća 3/4.
 
Koliko moze da protera dizna 18 na tifonu vode.Forras 63 280 tifon.One tablice i to su ciste gluposti.Na 5 bara u ulasku u tifon pritiska

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Veruj mi da ne znam.Parcela je oko 160m siroka.Na 100m na ravnom gubi oko 1 bar tako da bi na topu trebalo biti oko 3.5 bara.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Ko ti kaže da gubi 1 bar na 100 m? Je li to iz neke tablice? Ima razlike i kako tifon namotava tj. kakva mu je turbina...
 
Mali prečnik creva neverujem da ce biti preko 3 bara




Imam fi90 400 metara i fi82 430 metara razlika je za bar u pritisku na topu a ista pumpa bunar njina neverovatno koliko znači 8 mm promera creva i 30 metara dužine
 
18342802_1692099814152862_6671522072929575296_n.jpg
[/URL] upload picture[/IMG]
18424237_1692099747486202_6213929715298154739_n.jpg
[/URL] image upload[/IMG] Da li moze mala pomoc? Koji deo ovde sluzi za usporavanje ili ubrzavanje namotavanja creva?
 
Regulise se slavinama na izlazu iz jastuka i ulazu u sistem i podesavanjem hoda jastuka ako se produzi slobodan hod onda vuce sporije ili ako se smanje slobodni hodovi onda vuce brze.
I moja preporuka ti je da dodas iza ventila za napajanje sistema za namotavanje filter (po mogucstvu lamelarni za vodu) da bude sto finiji jer glavni neprijatelj tog sistema je pesak i to onaj sitan skoro kao prasina.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
POMOC ! Ljudi ovo moje cudo od tifona taman namestim lepo brzinu i sirinu i sve je bilo u redu do jednog momenta,sad napuni meh ali ga ne isprazni do kraja bukvalno moram nogom da ga gurnem da bi preskocio zub i da bi se ispraznio.
 
Da prebaci na onoj rucici sto ima sto se podesava hod jel na to mislis?On napuni i isprazni lepo dva tri puta i onda opet stane. Da li znas broj od nekog majstora ili ako se ti razumes u tifone da te nazovem? to je ovaj gore tifon na slikama sto je.
 
Da li prebacuje na toj ručici? Kod mene je isti princip rada ali je tifon malo veći. Nećeš ga nikada uspeti namestiti da radi perfektno. Meni npr. 5 sati radi bez greške i taman misliš kako imaš dobru a jeftinu mašinu i onda počne da zeza :haha: I nikolaindjija ima isti takav tifon i znam da mi je govorio da ima isti problem.
 
prebaci a sta bi bilo da ne prebaci? gde je onda problem? da znam za svaki slucaj.:ppozdrav:Ma logicno bi mi bilo da nece da se napuni,nego sto nece da se isprazni do kraja i onda ne preskoci taj zub sto gurne da namotava i stane.
 
Pa to ti je lombardini pumpa a ja koliko znam ima dve izvedbe pumpe koja se prikopčava na ovakav motor ito 800 litara i 2.5 bara pritisak i 500 litara i 6 bara pritisak. Možda ima još koja verzija ali ja ne znam. Imaš firmu iz beograda koja ide po vašarima i prodaje i čovek sve detaljno objasni.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Jel moze neka preporuka za dubinsku pumpu koja bi terala tifon fi 90 350m sa topom,koliki bi pritisak morala da stvori i koju kolicinu vode da izbaci u minuti i naravno koliki je pritisak potreban da bi top funkcionisao...
 
Nazad
Vrh