Sistemi za navodnjavanje

Danas tacnije veceras,da krenem da navodnjavam ,kad cvrc,nikako da postignem pritisak veci od 3 bara na kisnoj rampi.Nesto se desava ili vuce vazduh ili nema vode u bunaru.Jel imao neko problema ovih dana sa povlacenjem vode iz bunara?Ako uopste neko izaliva.
 
Mozda si ti previse povukao tj. presisao a pumpa radi ok, molim provarei ko je od Vas dobro namontiran.:
 
Poslednja izmena:
Nadjen kvar ,usisno crevo koje je novo iznutra napravilo mehur i ne sozvoljava veci protok.Tako za sve savet kupujte kvalitetno i provereno ne mora da znaci da sta je skuplje jw i bolje ali je u glavnom tako....pozžzzz
 
Pozdrav ljudi

Ako bilo ko ima pitanja ili mu treba pomoc u vezi sistema za navodnjavanje stojim na raspolaganju!
Iskljucivo radim sa visokim zalivnim masinama (kisnim krilima) sever subotica,valmont,linzi... imam dosta iskustva sa automatikom na takvim masinama...
 
prijatelji .postavio sam kap po kap u vocnjaku ove godine ,polevao sam voce i sad se pitam da li treba da se izbaci voda iz sistema preko zime i ako treba kako to da izvedem
 
20151123143706.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Cevi nikada dosta danas pazario 46komada fi75 slovenacke
 
Ljudi molim za pomos....uzeo sam creva kap po kap trebaju mi za kompir ove odakle sam kupio su mi rekli da stavim jedno crevo izmegju dva reda jer sum mi redovi blizu...ja sam mislio odozgo na red...sta kazete ako stavim izmegju red jer ce to da natopi krompor

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
 
Ljudi molim za pomos....uzeo sam creva kap po kap trebaju mi za kompir ove odakle sam kupio su mi rekli da stavim jedno crevo izmegju dva reda jer sum mi redovi blizu...ja sam mislio odozgo na red...sta kazete ako stavim izmegju red jer ce to da natopi krompor

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

Najbolje na svaki red odozgo ako moze
 
E ovako. Imam dve tomos pneumatske pumpe i koristio sam ih za zalivanje kukuruza sa grunerovim topom od 6/4 kao i za zalivanje paprike i kupusa sa 9 plasticnih rasprskivaca koji su postavljeni na 5 metara jedno od drugog. To je funkcionisalo sa problemom potrosnja goriva i efikasnosti natapanja. Noviji je trosio oko 1l/h dok je stariji je trosio malo manje od litra. Njemu je slabija kompresija pa nije mogao da dostigne broj obrtaja kao noviji, i nisam mu nikad davao gas do kraja. I kad se crta podvuce meni godisnje odlazi preko 20000 dinara na gorivo, a zalivao sam 27 ari kupusa, 18 ari paprike i 38 ari kukuruza sa losim rezultatima. Vode ima koliko volis, cev 6m debljine dva cola pobijena u zemlju u njoj u sred leta ima 3m vodenog stuba. Koristim vatrogasna creva od dva cola. Razmisljam se o kupovini villager VDP50. Hteo bih da cujem vase misljenje o mom problemu.
Karakteristike pumpe:
e6zybl.jpg

Karakteristike rasprskivaca:
2jb3hl.jpg

NA ovim rasprskivacima sam prosirio dizne na na 3.2, smanjio sam precnik jel mi njive nisu sire od 15-20m, ali sam dobio kolicinu vode.
Kakteristike topa:
2mzwlr9.jpg


Sta vi mislite, da li ce mi zavrsiti potrebe ovaj Villager. Hteo bih da zalivam sa crevima od 2 cola i koliko je to dobro?
 
Jesi li imao tomos vakumske ili pumpe visokog pritiska ? Ovo je vakumska pumpa , sama povlači ali nema tako visok pritisak pa neznam dali će moći da tjera te topove . Jel su bile Tomos "tanke" ili "debele" pumpe ?

ovakva
images
ili ovakva
images



Sumnjam da ova viladžer može da postigne 3 bara .
 
Nazad
Vrh