Sistemi za navodnjavanje

Pozdrav svima :ppozdrav: kao što obećah evo da javim šta bi sa mojom mukom oko pumpe. Hvala svima još jednom na savetima. Nisam ono veče napomenula da na novom okitenu od 1cola nije bila stavljena usisna korpa,preporuka prodavca,navodno pumpa će povući. Ipak poslušah malo sve vas,kupih usisnu korpu danas sa nepovratnim ventilom,ali nema oprugu u sebi. Neka italijanska,namontirah zategnih ponovo sve iiiii povukla prvi put u roku od 2min :bravo: radila je pumpa 10ak min,savršeno radi. Isključih je,ostavih 3h pa upalih ponovo,za 30s je povukla :bravo:problem veliki reših. Još jednom hvala :ppozdrav:
 
Nema problema što nema oprugu ipak težina vode stisne gumicu tj čep na nepovratnom ventilu i nedopusti da voda izađe iz crijeva. Kod 2" je to normala i pritisak u kg na 10 metara je oko 50-60 kg. U svakom slučaju to je pod obavezno imati korpu zbog olakšanog rada same pumpe i semeringa pumpe, jer svako prekomjerno zagrijavanje može oštetiti motor pumpe.
A za priključak alkaten fleksibilno ovakvo nešto kao na slici
attachment.php
 
Pozdrav forumasi,nov sam u ovoj temi ali ako biste bili ljubazni da mi odgovorite na sl.pitanje bio bih vam zahvalan.Naime o cemu se radi-imam bunar busen na 14m tacnije cevka fi 50 i kupljenu motornu pumpu villager wp-35,ulaz i izlaz 2 cola(50mm),580 l u min,dubina izvlacenja 8m max(kod mene je na 3,5m voda od povrsine),5 ks,max visina izbacivanja vode 30m,pritisak 3 bara.Tu pumpu mi je rekao da kupim covek koji mi je busio bunar.Kad sam dosao na njivu da mu platim,u pitanju je Becmen,video sam da voda ide samo tako,on je bio prezadovoljan!Pumpu jos nisam upotrebio i ici cu sa njim da pustimo prvi put u rad!E sad je bih zalivao tri reda lesnika po 50 komada, 200 metara duzina reda,u redu na 4m,izmedju redova 5m pa je moje pitanje da li postoji varijanta da na izlaz pumpe stavim neko crevo duzine 200 m kolika mi je duzina reda,da bih zalivao rucno jer se plasim da bi, kad bih postavio creva za kpk mozda brzo nestala :)!Temu nisam celu procitao pa se izvinjavam ako se mozda govorilo o tome!Pozdrav.
 
Naravno da postoji mogucnost, vatrogasno ili plasticno u tipu vatrogasnog.Ono sto je problem je pakovanje i nosenje takvog creva je sve to trazi poveci posao.Tako da je kap po kap bolji izbor ako moze da se koristi, postoji mogucnost i da se trake ukopaju, razmisli o tome.
 
Hvala Vlado na odgovoru,kad kazes da se creva ukopaju verovatno mislis na ta za kpk,ona crna jel tako?Pa kapljaci bi se zapusavali u zemlji ili pak da se navrce po parce creva na svaka 4m(kako mi je sadnica) da viri iznad zemlje pa onda nekako kapljac!Jel se pisalo u nekoj temi mozda o tome a da neko zna,da ne lutam mnogo po forumu!?Hvala jos jednom unapred!
 
Nemam mnogo iskustva jer ne radim sa kap po kap nego sa vestackom kisom.Znam da se creva mogu ukopavati, jedino tada treba birationa koju misevi izbegavaju.Evo tio link jedne specijalizovane radnje u Sapcu pa se raspitaj ako hoces.

http://agrosistem.com/
 
Pozdrav kolege,ako moze pomoc!Resih se za navodnjavanje kpk okiten crevima ,pa imam nedoumice oko toga koji fi creva bi mi trebao.Pumpa mi je villager wp 35,pisao sam gore dva-tri posta iznad,ulaz/izlaz 2 cola tj. 50mm.Jel to znaci da bih trebao da stavim glavni vod okiten crevo fi 50 ili 2 cola,pa iz njega uza creva ali koja - 3/4 cola ili 1 col?Znaci bila bi tri reda lesnika duzine 200m na po 4m u redu lesnik,sto znaci tri uza creva iz glavnog voda-3/4 cola ili 1 col,od po 200m(parcela je 15m x 200m), a bunar mi je udaljen 30-40 metara od pocetka te plantaze!Kako da projektujem sistem?Inace pumpu sam isprobao i sat vremena mi je izbacivala vodu konstantnim mlazem,kaze covek koji mi je busio i pustao pumpu u rad da smo izvukli oko 3000 l za to vreme!Ne znam sta bih trebao da dodam jos ali eto ako moze vasa pomoc,unapred zahvalan!Pozdrav.

- - - - - - - - - -

P.S.i zna li neko gde su najpovoljnije cene tih creva u okolini BGa?
 
Pozdrav za sve na forumu, ja sam malo juce promasio temu, ali onda sam nasao ovu.
Evo u cemu je problem pre neki dan odem da zalivam soju ali ne mogu dici vodu iz bunara , jeste da nije dugo koristen.
Rucnom pumpom podignem vodu bez problema ali ima dosta peska, ali kada montiram TOMOS pumpu ne mogu podici vodu.
Voda u bunaru se vidi na nekih 3 metra, pumpu sam servisirao novo kolo, semering, i pumpa radi na drugom bunaru ODLICNO.
MOLIM DA MI NEKO POMOGNE AKO JE IMAO SLICAN SLUCAJ. HVALA UNAPRED
 
Imao je moj drug slican problem i morao je nekoliko sati da radi sa traktorskom pumpom dok nije iscistio pesak i mulj koji se natalozio na sito od bunara tj. cevi.Razlog je sto prosle godine nije radio navodnjavanje a dve godine se pesak i mulj ispirao iz povrsinskog sloja i natalozio oko sita.To je bar bi problem kod njega.
 
Djokice jedino nebi bilo lose da isperes bunar ali kontra situacijom. uzi okiten da nabijes na izlaz pumpe i uvuces u bunar do dna ili koliko mozes a iz neke cisterne da napajas pumpu. nesto kao vodeno busenje bunara a time ces vecinu peska izbaciti van jer ce ga voda ispuljati. Kod nas su tako uspeli da isciste par bunara ali ako je velika kolicina peska ili se mrezica iscepala bice veselo.Kod nas ko ima uzu buckalicu sa njom isto moze do dna da izvuce pesak pa onda pumpom
 
Nasao sam manju muljnu pumpu pa cu sa manjim okiten crevom pokusati da izvucem pesak i mulj. cujemo se posle obavljenog posla sutra da saopstim rezutat.
HVALA NA SAVETIMA.
 
Skupe su vrede,ali mnogi koji su ih kupili su ih poskidali.treba vise radne snage za montitanje i prenosenje sa topom je lakse i brze ja koristim i jedno i drugo po potrebi.moja je sirine oko46m
 
Nazad
Vrh