Sistemi za navodnjavanje

Da li Žalecova pumpa visokog pritiska VTP 12 može da se koristi u kombinaciji sa aluminijumskim cevima npr. fi 75 i fi110? Pumpa je korišćena za tifon gde je stvarala pritisak oko 6-7 bara, a za cevi bi trebao manji pritisak.
 
Na neki nacin je to proporcionalno jer pritisak zavisi od broja potrosaca tj. rasprskivaca ili sta vec koristis.Mozes instalirati na cev neki manometar pa uskladjuj.Napamet bez zescih proracuna celog sistema tesko je ista reci.
 
Da li Žalecova pumpa visokog pritiska VTP 12 može da se koristi u kombinaciji sa aluminijumskim cevima npr. fi 75 i fi110? Pumpa je korišćena za tifon gde je stvarala pritisak oko 6-7 bara, a za cevi bi trebao manji pritisak.
Moze bez ikakvih problema.Na dvadesetak prskaca vise se i nemoze postici taj pritisak kao na tifonu.
 
Da li znate nekog ko radi remonte tifona (kao npr. ugradnja turbine....) ali da nije onaj čovek iz Sente što se oglašava često po oglasima?
 
SaleCar jel moze kontakt od tog coveka? Meni treba prepravka na mom tifonu koji ima gumeni meh za namotavanje.
PG Krnac, daleko je Vršac. Čovek iz Sente tarži da mu doteram tifon u radionicu, dok platim prevoz dva puta izađe preskupo prepravka. Kucura mi je blizu, traktorom bih mu mogao odvući.
 
Poslednja izmena:
Italijanski ferbo fi90 400m 10300e.
ferbo2.jpg

ferbo.jpg

ferbo3.jpg
 
Bio sam na štandu Kozarske Dubice i video njihove male tifone. Za moj kraj bi bili idealni. Nisam baš siguran da li oni proizvode. Rekli su mi neku cenu od 2500 evra za mali tifon fi 40 mm dužina creva 150 m. Šta mislite da li je to povoljno? Ko zna kako se kreću cene malih tifona?
 
Mislim da to nije mnogo ako je kvalitetan. Polovni su oko 1500 evr.A to je vec solidno za manje parcele ko moje .Samo treba do novaca doci i pravi bunar imati

- - - - - - - - - -

To moze i DMB dizel terati sa pumpom visokog pritiska. Kod nas ima jedan takvu kombinaciju sa kojom radi
 
pitanje za poznavaoce:pumpa bauer IV je radila na 8 bara,izbije mi potisno crevo od pumpe.Namontiram crevo i posle 10 minuta je uključim ponovo na istom gasu pritisak 6 bara.Molio bih nekog ako je imao sličan problem da mi pomogne neznam šta je u pitanju.
 
Ako je u pitanju zalivanje na puljanje ili kap po kap moze motor i od 1,4kw i 3000 obrtaja.remenice kod nas rade na motoru 120mm a na pumpi 80mm. Ako ti treba za rasprskivace gde treba pritiska onda 2,2 -3kw motor na 3000obrtaja i ide 3-1 prenos.ja treba da radim upravo tomosovu pumpu na el.motor samo finansija da stigne a imam DMB slap 500 koju teram dizelom na hondi preko remena.Remen 9,5mm i tera sve bez problema vec 2god.Ako se greje uzmes 11mm remen jer je verovatno sira remenica

- - - - - - - - - -

Ovo na slici je tomosova pumpa od 500L u min
 
Nazad
Vrh