Sistemi za navodnjavanje

Pumpa se pogoni elektromotorom od 15kw, 26 A, trofazni. Ovo me podseti... Vec sam jednom pitao, ali nisam dobro razumeo objasnjenje. Ako bih ja zeleo da uskladim litrazu i pritisak sa odredjenom diznom na topu, recimo zeleo bih da stavim diznu od 22mm koja gura 500 l/min ako ima 3 bara na sebi, kako bih ja to uradio? Posto je izdasnost bunara 800 l/min. Mislim, jasno mi je da mogu na tifonu da pustim vodu, ali postoji li drugo resenje? Da li je ugradjivanje ventila pre ili posle pumpe resenje? I hoce li doci do povecanja pritiska sa smanjenjem litraze na taj nacin?
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam odlucio da ide posle pumpe ventil, po preporuci majstora iz Elita. Ovako to izgleda:

IMG_5715_1.jpg


Sad jos samo da sredim spajanja... Prosto mi dosla muka od ovog sistema za navodnjavanje
 




Znali neko gde mogu da kupim ove nepovratne ventile?

To su nepovratvi ventili od membranske pumpe što navlači vodeni stub na Žalecovoj pumpi VTP 12
I još me interesuje gde nabavljate grafitne semeringe za traktorske pumpe za navodnjavanje?







Što se semeringa tiče ova firma mi je odradila za obadve pumpe,nisu skupi i preporučujem svakom ko bude trebao da remontuje grafitni semering

http://www.scp-beograd.com/index.php
 
Regulacija protoka. Vec sam par puta pitao ovde da li je to pametno, al ne dobih odgovor. Sad, moze biti da taj ventil sluzi samo da racun bude veci :)
 
Mislim da je to dobra stvar pri startovanju zalivanja.Ja kada ukljucujem pumpu prvo na malom gasu pustim da se napuni sistem pa tek onda dam gas da nebi doslo do hidro udara i pucanja creva vatrogasnih
 
Što se semeringa tiče ova firma mi je odradila za obadve pumpe,nisu skupi i preporučujem svakom ko bude trebao da remontuje grafitni semering

http://www.scp-beograd.com/index.php
Miloše, jel imaju već gotove semeringe ili ih prave po narudžbini? Ja sam moju vtp 12 probao prošlu subotu. Teško sam digao vodeni stub jer mi vuče vazduh na izlazu gde je klapna što se zatvara ručicom. Probaću da stavim drugu gumu na klapnu, ako ne uspem moraću staviti ventil.
 
Pošalješ tvoj ,sad dali ga remontuju ili nešta novo ubace uglavnom nemože da pređe 3000 din.Neki su mi tražili i po 8000-1000


isprobali danas agregat ,motor ima snage izgledaće moći da tera pumpu.Ali menjač nije ,radio 15 min i samleo zunbčanik
 
Poslednja izmena:
5,5 je bio priisak a oko 2000-2200 obr/mim, tero sam ga preko rikverca ali slabi su zubčanici pa su se samleli.Trebao bi drugu menjač i da nabavim i reduktor od berača da okrene smer tako bi moglo da radi preko prve brzine
 
Bez reduktora može odgovara smer,samo moraće motor da radi sa velikim gasom ako bude direkt prikovčan,pošto su te pumpe i kojih karakteristika?
 
Kakvi su ovi tifoni?ko ih proizvodi i kakav im je kvalitet? Prodaje ih agroprofil iz ade.nisam jos cuo za ovu marku....
857407_689499437727199_959486950_o.jpg
 
Bez reduktora može odgovara smer,samo moraće motor da radi sa velikim gasom ako bude direkt prikovčan,pošto su te pumpe i kojih karakteristika?
Nemora da radi na velikom gasu jer je trostepena pumpa ima ih u a.p. zaboravio sam cenu prosle god.sam se raspitivao.
Tu sam neodlucan oko kupovine i budzenja jer za te novce mogu da kupim jos jedan ursus pa nek non stop vrti,a neverujem da bi u potrosnji bilo velike razlike
 
Nazad
Vrh