Sistemi za navodnjavanje

Zna li iko koja je ovo pumpa? Nema nikakve plocice... Prikacena je na sever 11kw.

xyfr.jpg


a1zy.jpg
 
Liči mnogo baš na nišku traktorsku "Moravu" , imam je pravi negdje oko 3-4 bara max. a protok preko 1500l/min, za tifon nevjerujem da može.
 
Ne bih top stavio, granu 32/330/90 bih pokretao. Ali dok ne stavim na njivu necu znati sta je... Ukljucivao ovo nisam, radilo je dugo godina u jednom hotelu, guralo toplu vodu na spratove. Ko zna dal i radi :sjasi:
 
Koliko vidim u tabeli pritisak je 4 bara, protok 380 lit/s ali to je najverovatnije greska, pre ce biti da je 38 lit u sekundi ili 2280lit u minuti, sto je po meni veoma lepo.
 
Ako si procitao da je 4 bara ( pise 40 ), onda je i litraza 38l/s. Pa, ako sve radi kako treba, trebala bi biti ok za rampu...
 
Je li neko dobio subvencije za navodnjavanje koje su potpisane u maradiku? Ja uzeo slap 800, creva, top i sve sto je potrebno. Odobrili su ali nema nikakve uplate.
 
Ja sam dobio odavno za trake kpk od pokrajine sad treba da dobijem od opstine sremska mitrovica jos 20% za isto...:osmeh:
 
Ne znam, ja sam zbog toga isao jedno 4-5 puta u novi sad. Za vreme sajma sam isao u sekretarijat da potpisem neke menice pa sam tek posle tog potpisivanja 3 nedelje dobio pare. Sta da vam kazem, zovite sekretarijat, dosadjujte i ja sam tako radio.
 
e stvarno kada čujem i pročitam ovakve stvari gde su ljudi odradili posao u svojoj opštini i kada im i opština pomaže onda za opštinu apatin treba još jedino palestinac sa ruksakom..
 
Zato sto nemate palestince sa ruksakom? :haha:

Uglavnom, mi sa ostalih krajeva, sta mi da kazemo? Nama ni crveni krst ne otvara vrata :cool:
 
Nazad
Vrh