Sistemi za navodnjavanje

Jos jedno pitanje, interesuju me iskustva sa markom creva za navodnjavanje kpk. Koje su po vase izboru Queen Gil, T tape ili Aqua trex?
 
meni se guen gil nesvidaju,a t tape,toro ,rodrip ili atp te sam koristio i sve su uglavnom po meni slične zavisi samo cena
 
Aluminijumske cevi 6m i pumpa na kardansko vratilo pa teraj i po 2-3 reda po 200 metara
2e15cp2.jpg
 
Imam druze agregat koji pici 3200l u min a i te cevi secem njivu popola i duzina je 2x po 150m.
 
@ sale

Moraš da znaš da trake najbolje rade na određenom pritisku, zavisi od proizvođača ali tu je oko 1 bar. Nije fazon nabiti 2-3 bara u trake da bi na kraju imao nekakav pritisak. Tek tada ćeš imati nejednaku distribuciju vode.
Sad sam se vratio par postova gore i video da su u pitanju trake .
Sorry , sa trakama nisam do sada radio , samo kap po kap .
 
Imam bušeni bunar(subarteški ako se ne varam oko naziva) na 33 metra, dvocolovna cev, nivo vode je na 5-6 metara od površine tla.
Da li neko može da mi kaže, kakva benzinska pumpa bi bila dovoljna da se crpi voda iz ovog bunara, a protok koji bi meni odgovarao je oko 2000 lit/h, jer je to za baštu od 10 ari za navodnjavanje.
 
pa tutije dovoljna obična pumpa tomoska od 300-400lit min malo troši a nije ni skupa,polovne oko 100eu
 
Potreban savet ,
Busen bunar 54 metra ,2 cola maticana cev, 5/4 usisna 9 metara ,visina vode oko 4 metra od dna sahta ,razvod alkatan oko 60metara 1 col , do prve slavine . elektricni motor 220 v 1200 w/na uputsvu pise da daje 3600 l/h/ ,a daje 32 lit /minut , t-tape /kapaljke na 20 cm/trake 6 -12 komada x 55 metara duzine , /povrsina koju bi trebao da navodnjavam je 21 ar krompir i povrce, duzina traka na povrsini 3000 metara , pitanje glasi : da li je pumpa slaba ili bunar dalje malo vode, jer ne odgura vodu do kraja redova pesak suv , pa sam smanjio broj redova vec na 6 ali ....trake su nove 2 l/h ... hvala
 
Poslednja izmena:
najverovatnije slaba pumpa jer ako sad imaš samo 32 lit totije bez pritiska kad pustiš kroz kap po kap tu još gubiš jer potreban tije i neki min.pritisak za creva dabi radila ili promeni pumpu ili smanji broj redova za zalivanje ali po meni najbolje probaj sa nekom većom i boljom pumpom,ili smanjuj redove da vidiš kolko moze da podnese redova pa posle to preračunaj kakva biti pumpa trebala.
 
Svi sistem KPKi su konstruisani da rade na pritiscima od 1 bar, ako nemas pritisak u trakama 1 bar onda kao sto rece skal da smanjujes broj redova ili da menjas pumpu...
 
najverovatnije slaba pumpa jer ako sad imaš samo 32 lit totije bez pritiska kad pustiš kroz kap po kap tu još gubiš jer potreban tije i neki min.pritisak za creva dabi radila ili promeni pumpu ili smanji broj redova za zalivanje ali po meni najbolje probaj sa nekom većom i boljom pumpom,ili smanjuj redove da vidiš kolko moze da podnese redova pa posle to preračunaj kakva biti pumpa trebala.
Kontaktirao sam prodavca pumpe, i saopstio mi je da 3600 l/h nije iz bunara nego pretakanje ,!!!! , /iz bureta u bure ili tako nesto ,probao sam sa severovom 9 m , istrosenom i gura cca 6 x 55 metara ali nova bar tako pise daje oko 70 l/min , ali to je verovatno isti fazon ne bunar nego pretakanje , koju pumpu predlazes da nabavim elektricnu 220 v .
 
Postoje vertikalne pumpe italijanskih proizvodjaca koje imaju po 5 radnih kola i izlaz na 5/4 a vuku na dubinama do 100m provereno rade ali i cena im je dobra....
 
Nazad
Vrh