Sistemi za navodnjavanje

Koji datum je bio kada ste predali zahteve.J a nisam dobi jos odgovor predao sam 9 februara . Znaci kod vas ce biti :kisa:
 
Ovako nudi mi jedan lik ovakvu pumpu za vodu kaze moze da potera 2100l u minutu dali bi to bilo dovoljno i koliko bi mogao da pokrece topa posto nikada to nisam koristio niti se u to razumem ova pumpa je benzinac a evo kako izgleda nova trazi mi za nju 1500 evra za polovnu ispravnu evo link kako to izgleda http://www.vogtag.ch/uploads/downloads/UP3Prospekt.pdf
Dobra ideja je za te pumpe na benzin da ih uzmes jeftinije je gorivo nego za dizela a jednostavno treba da se ubaci uredjaj za plin i onda dve boce i gas se koristi koji je sad 80 din po litri.
 
Pozdrav,pocinjem da se bavim sadnjom praziluka za pocetak ako bude islo rasiricu se malo za sad je plan nekih 6-10 ari .
Ne znam koju pumpu da uzmem, do parcele imam 180 metara do struje, bunar ce biti na nekih 9 metara,sad imam dilemu izmedju benzinskog i elektricnog motora .
sta da radim
 
drugari ja bih kopao bunar za zalivanje deteline nekih 70 ari znaci 0.70ha, pa me zanima posto imam mali tomos motor za zalivanje koliki protok vode u bunaru mora da bude da bih mogao da zalivam njivu? i sa koliko vode zalivate po aru, ili kako se vec to meri??
 
Evo nekoliko slika od mog sistema.
545394_415103375225383_879974410_n.jpg

fotografija0141h.jpg
 
Banecurug kako si zadavoljan tiffonom,ucinkom i koliko je bila razlika u odnosu na nenavodnjavano? jer su i vrucine bile strasne a ne samo nedostatak vode..
 
Zadovoljan sam. Navodnjavao je samo povrce, koje nisam imao bez navodnjavanja tako da ne znam razliku.
 
Da nemo mozda neko pumpu da proda sa elektro motorom ,pumpa da je od 1400 do 2000l/min i da ima od 8 do 11 bara a motor da je do 30 kw
 
Da li ste svi vi koji ste konkurisali,dobili odgovor od fonda?
Mislim i na one koji su prosli i na one koji nisu.
 
Nazad
Vrh