Sistemi za navodnjavanje

sam zavisi kako ga okrenes dali je reduktor ili multiplikator jedino reduktor sa puzastim parom ne moze da bude multiplikator
 
Najbolje bi bilo da skupljaš kišnicu. I meni kad nestane kišnica zalivam sa gradskom vodom. Znam da je hlor loše, ali Ec(0.:cool: mu je bolje nego iz podzemnih voda(1.5),ili plitko bušenih bunara, bar ovde kod nas. Ili ubaci jedan rezervoar da bi stajao malo ta gradska voda.
 
Корнелијусе 0.8 ти је преформатирало у смешка .. dSm се подразумева ..
 
http://www.mediafire.com/view/?6tlzni5n8ffat6t Ako sam uspeo da ubacim redovno file onda mozete videti jednu tabelu na madjarskom jeziku o padu pritiska na 100 metara duzine ceva.Znaci skroz gore levo pise vanjski precnik cevi,ispod debljina zida cevi pa jos jedan red unutrasnji precnik cevi.Ispod tog tri reda stoji dve rubrike a to su protok vode izracunato u m3/h i lit/minut.Idemo dalje:svaka kolona precnika ceva (20,25,32,40,50,itd.) podeljen je na dve kolone gde je prvi brzina kretanja vode iskazan u met/sekund a drugi je zapravo pad pritiska u barima.Primera radi ako pogledamo kolonu od fi 50 mm i protok koji zelimo ostvariti recimo 150 litara u minuti onda se vidi iz tabele da je brzina vode 1,89 m/sec a pad pritiska je 0,97 bari na 100 metara cevi.Nadam se da sam uspeo objasniti a ako neko hoce slobodno prepravi na srpski.Deo tabele koji je zatamnjem je deo gde bi se trebao uklopiti prilikom izracunavanja potrebnog precnika cevi ili protoka vode.

- - - - - - - - - -

Ovde kod nas ima par tih Forras tifona iz madjarske i koliko ja znam dobro sluze.Firma Agrospray iz Horgosa prodaje te tifone kao i Sime topove za navodnjavanje srednjeg i velikog dometa.I kao sto se i pisalo ima jedan covek iz Sente koji pravi tifone 50 i 63,prodaje delove i prepravlja druge vrste pogona namotavanja na hidroturbinski pogon.Bas za jednog mog poznanika prepravio i decko dosta ga koristio prosle godine i bio je zadovoljan.
 
Ајде ја ћу да преправим у Фотошопу. Па ћу да окачим а ти преконтролиши после да ли је све у реду.
 
@zszolika ti mi potvrdi da li je sve u redu sa tabelom. Hvala

Prevedena tabela pada pritiska na 100 m okitena je na donjem linku. Samo uradite download now i sačuvajte na računaru.

http://www52.zippyshare.com/v/95003100/file.html

- - - - - - - - - -

Ovako nudi mi jedan lik ovakvu pumpu za vodu kaze moze da potera 2100l u minutu dali bi to bilo dovoljno i koliko bi mogao da pokrece topa posto nikada to nisam koristio niti se u to razumem ova pumpa je benzinac a evo kako izgleda nova trazi mi za nju 1500 evra za polovnu ispravnu evo link kako to izgleda http://www.vogtag.ch/uploads/downloads/UP3Prospekt.pdf

Lepe karaktersitike pumpa ima. Recimo da možeš da pokrećeš top koji radi na pritisku od 5-10 bar i da rasprskuje 1800-2200 l/min vode. Naravno, možeš i nekoliko manjih topova u liniji da postaviš.
Imaj u vidu da je motor benzinski od 45 kW. Raspitaj se malo oko potrošnje goriva? Taj podatak nije dat.
 
Poslednja izmena:
Poceli da stizu odgovori od pokrainskog fonda za razvoj vojvodine o dodeli kredita za zalivne sisteme..
 
Zlaja, tesin
Za sta ste konkretno konkurisali? Tifon(proizvodjač, dužina, prečnik), agregat, cevi, pumpe?
 
Nazad
Vrh