Sistemi za navodnjavanje

leka ima to moj komšija dosta dobro mu služi nije se žalio nanjega
 
**greška li ga isto u mene je kolega uzeo novi takav prije tri god aman rece da je madjarski ima namotavanje preko hidro motora sanjim je do sad zadovoljan
 
Pa piše ti u oglasu to je privatna radionica moj komšo je uzeo fi63x280 platio 3500 eura jedina mana je bila što mu je priključak vatrogasna spojnica od 2 cola pa sam mu ja prepravio na 2,5 i sad dobro radi nije imao neke zamerke za njegov rad ostale detalje nemogu da kažem jer nisam bio nešto preterano zainteresovan za njega e da i ima na topu diznu izmenljivu od 16 18 i 20 mm a tražio je da mu povećam na 24 terao je sa bauer pumpom zašto je povećao diznu neznam i nisam ni pitao kako radi sad
 
imao sam tifon pre par godina ceske proizvodnje koji je bio jako zahtevan sto se tice pritiska,sad bih da kupim neki veci od 350-400m fi 90 za mu je potreban mali pritisak za namotavanje,terao bi ga na kardansku pumpu,sta mi preporucujete za 5-6000E i kome da se obratim jel ima neki uvoznik u vojvodini?hvala :bravo:
 
ponude:

Agrointer-Tifon Irrimec base ST 15 model 90/400
pumpa Ferrari F38
Cena sa PDV 1.917.384 din

Agropanonka
Tifon 90G/400 ,pojačani točkovi i pumpa rovati T3

cena sa PDV 1.593.200


Razlika celih 325.000 din
Tifoni jako slični e sad?????
Molio bih za vaše komentare,iskustva,savet.
 
kod mene u selu ima preko 50 mozda i vise tih pokretnih linija na pola linije znaci posto je kod nas prava duz 400metara na pola linije znaci na 200m imas motor tomos ili lamburdini koji pokrece liniju preko reduktora :)
 
jel nekom poznata ova marka tifona FORRAS i ako jeste kako se poazala ko je proizvodjac-njegove karakteristike evo i slika tj oglas:
http://www.polovniautomobili.com/oglas3042247/forras_63/
Imas druze u Senti coveka koji uvozi sve komponente za ovaj tifon, pravi dobos za navijanje i kupi okiten ovde kod nas. Ovakav od 200 metara prodaje za 1800 evra u kompletu.

- - - - - - - - - -

interesuje me vase misljenje! Imam u ponudi irriland tifon od 100 metara fi 50 sa dizel pumpom na kolicima ,ima jos 4 godine garancije. nije paljen uopste. Trazi covek 3000 evra?
 
Montoya ta linija se pomera samo kad je dovodno crevo isključeno upali se motor i on je okreće jedan krug je 6 metara razdaljina pa okrećeš krugova koliki ti je domet rasprskivača zatim opet skopčaš dovod i pustiš da navodnjava. Neide u krug već ide pravolinijski svi se točkovi okreću istovremeno
 
Sredstva za navodnjavanje preko fonda za razvoj su potrošena.
Nemojte konkurisati više.
Ja sam krenuo jutros po potvrdu iz poreske i reko da zovem jel imam već dva kredita kod njih pa da pitam jel imam pravo.Pitala me službenica za šta želim da konkurišem ja joj kažem za tifon a ona meni da su sredstva podeljene i da je bila neverovatna navala.
 
Koji topovi su najbolji za tifone,koje dizne preporucujete
Prijatelju.za te velike tifone ne znam ali... ja vec 2 god navadjujem detelinu sa TOMOSom i koristim Grčki top Grouner 2001 i prezadovoljan sam....Komšija kupio duplo jeftinijeg,, kineza,,i sad i on naručio Grka...A za veću pumpu isto preporucujem Grouner grčke..moj šurak je u isto vreme kupio taj veći i apsolutno je zadovoljan...On ga i rentira po selu tako da mu se za 2 meseca otplatio samo od toga a baška što je spasao letinu 2010 i 11...Nemam fakultet valjda ste me razumeli...
 
Pozdrav svima.Hteo sam navodnjavati pasulj iz kanala,dobio sam pumpu jastrebac 1000-2000 l/minut.Pumpa je bila pogonjena elektro motorom od 11kw,1450o/min.Zanima me dali mogu terati sa većim brojem obrtaja pošto sam nabavio reduktor 1/7 o/min.I dali neko zna koliki pritisak sa njom mogu ostvariti.
 
Nazad
Vrh