Sistemi za navodnjavanje

Ako kažeš da tjeraš pumpom 800l/min to je praktično vjerovatno 700l/min . Znači za 9h izadje 700x60x9=378000 l .
250mx 55m= 13750mkv
378000/13750 ispadne da po kvadratu dodje 27.5 litara što je sasvim solidno za 40 litara nafte , mada sam najsigurniji kad mu pustim po zemlji pa dobije 50l po kvadratu .
 
ako bi se odlucije na kupus nekih 5 hektara kakv bi sistem bio najbolji razmislja sam najjednostavnije rolomat?? rjeka tece uz parcele
 
kod mene se koriste plinski agregati i isto ima potrisnju plina kao i nafte ali je cijena duplo jevtinija plina od nafte
 
Koji topovi su najbolji za tifone,koje dizne preporucujete
large_twin_101_24.jpg

Njih ugrađuju na Bauer tifone kao standard.. Na Irtec i Irimec uz doplatu... Dizne za ovaj top su 16mm pa do 24mm.. Mada imaju oni i topove za veće tifone i veće promere creva..

http://www.kometirrigation.com/w3k/index.jsp?k=100&l=2
 
u ponudi su SIMA Topovi ima raznih modela RANGER,QUASAR,ROYAL,MERCYRY,SYNKRO...
da li vas top hvata odmah i ispred sebe ili kako se krece pokriva povrsinu neposredno ispred sebe
 
Mogu zamisliti za cenu,sa kojom diznom na topu radite,koji top imate i koliko metara najvise vas top zahvata u prohodu
 
Mogu zamisliti za cenu,sa kojom diznom na topu radite,koji top imate i koliko metara najvise vas top zahvata u prohodu
Top imamo kao onaj gore na slici( prvoj) oznaka mu je SR101 VA (varijabilne geometrije - može da se šteluje ugao ako duva vetar ). Radni zahvat je zavisi od dizne, dizne za ovaj top su od 16 do 24 mm.
16 nikada nismo koristili. Obično koristimo 20,22, a najviše koristimo najveću 24mm. U normalnom radnom pritisku od 7,5 bara na ulazu u tifon top baci 4.5 karastarska jutra na 400 m dužine. Negde oko 100 m u prečniku baca vodu. Količina vode koja prođe kroz tifon sa 24 diznom na sat je u proseku oko 43 kubika vode...
 
Na taj princim, samo bez alata... Na topu ima dve leptir matice i na njih se šteluje ugao, mnogo jednostavnije nego na ovo videu.. Na fiksnim topovima standardan je ugao od 24 stepena, dok kod VA (varijabilne geometrije) on se kreće od 16 do 28 stepeni..:bravo:

- - - - - - - - - -

large_twin_101_va.jpg

Ovako izgleda varijabilni top.
 
Ovo sam pronašao na netu. ovo je Bauer T51 fi 75, u Bačkom Petrovcu..


Trenutno nemam ni jedan video snimak, koristio sam stari telefon.. Ima par slika samo...
 
Poslednja izmena:
Izuzetno zamrla tema ,jel moguce da se niko nije raspitivao o tifonima,kisnim krilima
 
Kad je vec pokrenuta ova tema,mene zanima koliko se krece cena ovakvom topu(ili nekom slicnom) kao sto je na snimku koji je postavio clan @idklecin? Pitam,jer jedino na ovakav nacin bih mogao navodnjavati
 
Nazad
Vrh