Sistemi za navodnjavanje

Jeli to ova pumpa.

KARAKTERISTIKE

NazivWH-15XKapacitet (l/min)400Kapacitet (m3/min)126Dubina usisa (m)8Visina izbačaja (m)50Max veličina nečist (mm)3Promjer ('')1,5Motor (KS)4Rezervoar (l)2Potrošnja (l/h)1Dimenzije (cm)42x36x41Težina (kg)22

Uploaded with ImageShack.us

- - - - - - - - - -
To je ta pumpa ali nisam napisao da pumpa nije imala nikakvih gubitaka zato što je vukla vodu sa dubine od dva metra sa tom istom pumpom sam bušio bunare i zato mi je otišao semering koji košta 400 kuna a kineska cjela pumpa 1280 kuna pa izračunaj koliko koja vredi a pumpa zaista tera. Treba joj malo više vremena nego tomosovoj da povuče vodu ali kad sve sastavi tomosova ostaje daleko iza.
 
Imam bunar od 25 metara ukupne dubine u kome ima 4 metra vode, sirina bunara je okvirno jedan metar. Trebao bi mi savet za neku pumpu na struju koja moze da izvuce vodu sa te dubine i daje vise od 10l u minuti, sto vise to bolje :D
 
Imam bunar od 25 metara ukupne dubine u kome ima 4 metra vode, sirina bunara je okvirno jedan metar. Trebao bi mi savet za neku pumpu na struju koja moze da izvuce vodu sa te dubine i daje vise od 10l u minuti, sto vise to bolje :D


Koliko sam ja razumio do vode imaš 21 metar znači išla bi samo dubinska pumpa ili neka veća potopna.
 
Da, upravo tako, ali pretpostavljam da bi pumpa morala da sidje bar na 23 da bi imala sta da izvuce, jer bi mi trebalo oko 500 litara u cugu... Neko mi je pominjao neke Sumoto, ali sam posle cuo da nisu posebno kvalitetne... Koje god da pretrazujem na netu uglavnom su 7 do 9 metara..
 
Čini mi se neka dubinska nema bez 300 evra pa naviše. Proletos sam ja gledao za sebe po Šapcu. Isto u dvorištu imam bunar ručno kopan i betoniran,metar ili metar i dvadeset prečnik i dubina 24metra plus 1 metar betona iznad zemlje i stoji neiskorišćen a baštu zalivam sa gradskom vodom i mesečno plaćam do 2500 din za vodu. i ne mogu da odvojim toliko para za pumpu već sam kupio malu potapajuću ukrajinsku (neka marka na v) i ne može da tera, probao, ona samo piški kao kuče pa je i ne palim. 30 evra na pijaci a ista takva ima i u prodavnici ali 40 i neki evro, a ista. Pre nje sam imao istog oblika i veličine marka "Miki" i ona je iole i terala par godina a pre nje opet isti oblik i veličina marka "Mališ" koja je dugo i lepo služila. Možda bih nekako na rate i rešio i odvajio 400 evra ( ili i više, sa svim sitnicama dok proradi, burence, ventil, sklopka, okiten) za pumpu u bunar ali nisam siguran koliko bunar može da mi daje vode a da ne presuši pa ne znam ni da li bi se isplatilo (iako vodovodu dam toliko za dve godine) jer mi je početkom ovog leta nivo vode u bunaru 20-30cm. Ne znam kako bih ga testirao koliko koliko vode mogu da potrošim preko dana da ne presuši i da noću naiđe ponovo? Za ovu godinu kažu da je nivo podzemnih voda opao za min 1,5 metara, i to verovatno ima veze sa ovakvim bunarevima? U jednom prodavnici mi kažu da i obične pumpe sa burencetom (kao hidrofor) mogu da vuku sa te dubine iz dodatak hidro usisivača a ima ih od 100 evra, pumpa na burencetu zajedno pa cena uvis od snage pumpe i veličine burenceta.
 
Da, upravo tako, ali pretpostavljam da bi pumpa morala da sidje bar na 23 da bi imala sta da izvuce, jer bi mi trebalo oko 500 litara u cugu... Neko mi je pominjao neke Sumoto, ali sam posle cuo da nisu posebno kvalitetne... Koje god da pretrazujem na netu uglavnom su 7 do 9 metara..
Drugar sumoto toje samo tip motora a pumpa je drugo ili radna kola štose tiče tog sumoto motora ja imam na pumpi ok 1.5kw,radi već 10god i nikad jiš nije vadena pumpa odkako samje spustio a svake sezone radi u proseku oko250 sati pa ti proračunaj kolko vredi taj sumoto motor
 
Imam pitanje. Koliko vode moze da prodje kroz neki prosecan bastenski rotirajuci rasprskivac, u prosecnom rezimu rada.
hvala
 
Vulkan , od takvog bunara nemožeš veći kapacitet da očekuješ , onako po tvojoj priči činimi se da je tu plafon 20-30l/min . To pokušaj da ustanoviš , a dubinske pumpe su fizički "visoke" i bio bi ti problem da ih koristiš u plićoj vodi a i da ju držiš vertikalno , zato bi trebao da iskopaš potapajuću manjeg kapaciteta a većeg pritiska.
 
PostovaniVulkan@

Imate Kineske pumpe kakve hocete za Vas bi odgovarala naprimer 2,2 kw monofazna tera 10 m3/h 50m visine mislim da na toj dubini imate dovoljnu izdasnost bunara takva pumpa da narucite iz kine bi vas kostala oko 300e bez carine i pdv-a
pozdrav salemilo
 
Занимају ме пумпе које се спајају на кардан од трактора,нешто као ово у огласима:

http://www.pik.ba/artikal/1392515/pumpa-na-kardan-za-navodnjavanje/

http://www.pik.ba/artikal/1279938/pumpa-za-vodu-ide-na-kardan-za-imt-539-nova-samo-isprobana/

http://www.pik.ba/artikal/3619511/pumpa-za-crpljenje-vode-koja-se-prikljuci-na-traktor-na-kardan/

http://www.pik.ba/artikal/2487749/pumpa-za-vodu-na-kardan/

Колико метара оне могу "терати" воду на равном са обзиром да би црпиле воду на дубини од 7-8 метара?И каква цријева/цијеви користити за наводњавање,да ли ватрогасна цријева или...?
 
@flex202
Posto sam u ravnicarskom kraju gdje se proizvodi povrce svako ima takve pumpe za navodnjavanje pa tako i ja sam.Sto se tice cijevi koriste se aluminijumske cijevi precnika fi 75 pa na vise (mi to zovemo cijevi sedmice,pa vece su devetke jedanaske itd).Sto se tice duzine koju moze da goni takva pumpa sve zavisi od same pumpe tj njenog kapaciteta ali mi ovdje zalivamo do 30 cijevi po 6 m znaci nekih 180 metara duzine i to smatramo da je taman ako mislis da se fino zalije onda je ta duzina taman,sve preko toga je previse za pumpu a i za sam traktor.Ako vam treba uslikacu vam ja moju pumpu i samo zalivanje sa njom posto cu bas danas ici u navodnjavanje pa ako treba napravicu par slika da pogledate.
 
Pozdrav svima,iskopao sam rupu u vocnjaku dubine 2.5m i za par sati se napunila vodom.Jel postoji neko resenje(a da to nije betoniranje)da sprecim da mi se zemlja oburvava?Unapred hvala na odgovoru
 
Nazad
Vrh