Sistemi za navodnjavanje

Kod podzemnog (sub irrigation) tipa nadonjavanja ,koliko te cevi ako su boljeg kvaliteta mogu trajati pod zemljom ?.I naravno,sta sa njima nakon sto ne mogu da se koriste vise,kako se vade iz zemlje ?,ako se vade.
 
Dobar dan svima...

Pokušavao sam da nađem negde temu/odgovore ali nisam uspeo, pa ne zamerite ako pitam a ima napisano...

Elem, iskopao sam bunar precnika f125 i dubine 22m. I video sam da imaju svakakve neke potopne pumpe ali mene interesuje da li se one pumpe što imaju plovak gase ako plovak padne na njih ili plovak mora da padne ispod nivoa pumpe kako bi je ugasio? Našao sam neku koja (navodno) može da gura 3 kubika vode na sat i ima plovak, ali pumpa je f100mm i nema mesta da plovak padne pored ako je potrebno da bi ona prekinula rad :/ Da li ima neko neki info vezano za ovo? Da ne bacam pare ako mi neće raditi posao...

Našao sam i neke koje imaju kao plovak ugradjen u samu pumpu pa se ona gasi kad padne nivo, ali mi je 3 puta skuplja... Tako da ne bih da bacam tolike novce ako ne moram...

Hvala unapred :ppozdrav:
 
Malo je to mesta za plovak da bi radio posao.Ti plovci sto su kabelom povezani sa pumpom reaguju gravitaciono,tj mora da dođe u određeni polozaj da bi ugasio pumpu.Plovci u samoj pumpi su jedino resenje za tebe.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
@Proximus

Kao što ti reče pop step, tu plovak ne može da stane, ustvari možda i može ali neće imati prostora da padne i onda će pumpa da ti ostane da radi na suvo. Dakle plovak ne.
Plovak u pumpi Ok, ali ako ti je mnogo skuplja pumpa imaš i boljih rešenja.

1. Možda može nivostat.
2. Za mene najbolje rešenje je ormarić koji prati cos fi, to zadovoljstvo je ~150e, ALI dobiješ zaštitu od rada na suvo bez razmišljanja šta je sa plovkom, sondom...
I plus preko njega pokrećeš pumpu i imaš sve druge zaštite, previsok napon, prenizak napon, frekvencija, kratak spoj, ostanak bez jedne faze i pogrešan redosled faza.

Ima još nekih zanimljivih sitnica, tipa imaš ulaze pa možeš neke druge dodatne plovke da dodaš, tipa da ti puni neki bazen do određenog nivoa, ili pritiska. Tajmer kad da uključi, isključi, koliko sati je pumpa radila, zimi da se povremeno uključi na kratko ako želiš, praćenje trenutnog napona, struje itd.

Uređaj je
Komandni ormari - serija XTREME (Ne znam da li smem da napišem firmu, da ne bude reklama) traži tako na netu.
 
@Proximus


i
pogrešan redosled faza.



Xtreme komandni orman može da te obavesti o pogrešnom redosledu faza samo na ulazu u njega, odnosno na grebenastom prekidaču. Na izlazu iz ormana ne može da ti prikaže pogrešan redosled već moraš sam da probaš kako pumpa radi i da li ostvaruje dobar protok i pritisak. Tada vidiš kako pumpa trza potisno crevo kad se pokrene. Ako su pogrešne faze, slabije trzne potisnu cev i slabiji su i protok i pritisak. Ako su ispravne faze na izlazu iz Xtrema onda pumpa dobro trzne potisno crevo i pritisak i protok su kao po karakteristikama.
 
Imam pumpu i mali problem

Pozdrav svima, imam problem sa pumpom.Dobio sam pumpu pa me interesuju karakteristike ako neko moze da mi pomogne.Koji je kapacitet,koliko bara moze da postigne i koliko obrtaja je potrebno za nju.Treba mi za tifon 230m fi63.Dali bi ona mogla da posluzi.Na njoj nema nikakva plocica.
Hvala.

Ne mogu da stavim sliku izvinjavam se probat cu ponovo.
 
Xtreme komandni orman može da te obavesti o pogrešnom redosledu faza samo na ulazu u njega, odnosno na grebenastom prekidaču. Na izlazu iz ormana ne može da ti prikaže pogrešan redosled već moraš sam da probaš kako pumpa radi i da li ostvaruje dobar protok i pritisak. Tada vidiš kako pumpa trza potisno crevo kad se pokrene. Ako su pogrešne faze, slabije trzne potisnu cev i slabiji su i protok i pritisak. Ako su ispravne faze na izlazu iz Xtrema onda pumpa dobro trzne potisno crevo i pritisak i protok su kao po karakteristikama.

Pa i jeste cilj da bude na ulazu, na izlazu podesiš sam kao što si i rekao. Poenta je da kasnije ako rekonstruišu mrežu ili nešto slično i pogreše redosled faza, ormar će da signalizira to.

A za izlaz može odmah da se pogodi jer u ormariću i pumpi faze (boje) su isto poređane.
 
Pozdrav svima, imam problem sa pumpom.Dobio sam pumpu pa me interesuju karakteristike ako neko moze da mi pomogne.Koji je kapacitet,koliko bara moze da postigne i koliko obrtaja je potrebno za nju.Treba mi za tifon 230m fi63.Dali bi ona mogla da posluzi.Na njoj nema nikakva plocica.
Hvala.

Ne mogu da stavim sliku izvinjavam se probat cu ponovo.
Pozdrav.Pronasao sam nesto nadam se da ce ici.
IMG_0783.jpg

Napokon.Neznam o ovoj pumpi nista.
 
Jel moze neko da podeli kontakt telefon od ljudi koji vare okiten creva za tifone? Poslao se pre, ali nema broja. I gde je najpovoljnije kupiti creva za tifon?
 
dobar dan svima, molim za pomoć
imam agrostroj tifon fi 50, sa vodenim klipom, pumpa ga tera na 4bara, ali mi je sam klip sumnjiv jer sporo vraća nazad/uvlači klip, a i ventil kojim se šteluje brzina je sumnjiv, ako ima neko da mi malo pojasni rad tog klipa ili da mi šibne sms na 0648706056, ja ću ga zvati, hvala unapred.
 
Zna li neko sta Moze da bude problemsa motor villager vp36p konop nece da se povuce zaglavi odma nemoze da se zapali motor
Otvorio sam konop i mehanizam e uredu.
 
Bećarr94 Koji fi su ove cevi? Do koje dubine si išao? Pošto je bilo kopanje po dužnom metru? Za koje vreme su ti završili sa bušenjem?
 
Bećarr94 Koji fi su ove cevi? Do koje dubine si išao? Pošto je bilo kopanje po dužnom metru? Za koje vreme su ti završili sa bušenjem?
Sto fi 160 ostatak fi 200
Bunar je 38m
Cena je bila 80e po metru
Bunar je izbusen za 5 sati


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh