Sistemi za navodnjavanje

Teško da će ta pumpa moći goniti tifon .
@ toni soprano , jel te zanima "Morava" povoljno , potpuno ispravna sa dodanom ručnom pumpom za navlačenje na njoj , povoljno. Jes da smo daleko al lako bi se dogovorili.
 
  • Like
Reagovanja: jol
znali neko možda dali pumpa tomos mp2 može da daje pritisak 5,5 bara, kako piše u njenoj specifikaciji, koristio bih je za za tifon f50mm dužine 270m, inače koristim traktorsku pumpu mio standard, ali sa njom jedva dobijem 3 bara, koristim vodu iz kanala tako da pumpa vuče punim kapacitetom, ako neko zna mogućnosti te pumpe unaprijed hvala

Bojim se da bi na toj dužini izgubio taj pritisak.
 
  • Like
Reagovanja: jol
znali neko možda dali pumpa tomos mp2 može da daje pritisak 5,5 bara, kako piše u njenoj specifikaciji, koristio bih je za za tifon f50mm dužine 270m, inače koristim traktorsku pumpu mio standard, ali sa njom jedva dobijem 3 bara, koristim vodu iz kanala tako da pumpa vuče punim kapacitetom, ako neko zna mogućnosti te pumpe unaprijed hvala

Na svakih 100 metara dužine ili deset metara visine gubi se po jedan bar pritiska a ako imaš pumpu koja prema tvorničkim uputama daje 5,5 bara što je veoma upitno tebi ostaje manje od tri bara pritiska sa upitnikom dali pumpa može ostvariti toliki protok da bi sve zadovoljila. Po mom skromnom mišljenju ova pumpa nemože da odradi što si zamislio.
 
  • Like
Reagovanja: jol
hvala svima na odgovorima, i ja sam sumnjao da bi sa tom pumpom mogao postići nešto bolji pritisak, a uvijek je dobro čuti mišljenje ljudi koji imaju više iskustva, tražiću neko drugo riješenje
 
molio bih za savet i misljenje clanova koji imaju iskustva,nasao pumpu na kardan ulaz i izlaz su od 4cola pumpa je makedonska cini mi se... e sad da li bi funkcionisalo ako bi vukla vodu sa 5m dubine iz reke a da vatrogasnim crevima od 4cola ide 100m pa da stavim racvu sa dva izlaza od po2cola za ostalih 50m i da gura dva topa od po 2cola? hvala unapred ::pomoc:;
 
molio bih za savet i misljenje clanova koji imaju iskustva,nasao pumpu na kardan ulaz i izlaz su od 4cola pumpa je makedonska cini mi se... e sad da li bi funkcionisalo ako bi vukla vodu sa 5m dubine iz reke a da vatrogasnim crevima od 4cola ide 100m pa da stavim racvu sa dva izlaza od po2cola za ostalih 50m i da gura dva topa od po 2cola? hvala unapred ::pomoc:;
Koliko je litara pumpa?Kolike su dizne na topovima?
 
Pozdrav drugari,
imam DMB slap 800 i koristio bih je za navodnjavanje, kažite mi dali njoj smeta ako vuče manji dotok vode, tj imam bunare od jednog cola i koristio sam tomosovu benz.pumpu bez problema e sad neznam kako bi ova to podnela pošto je dosta jača.
I još jedna molba ako ima neki link ka servisiranju tih pumpi bio bih zahvalan
 
Evo moje tri pumpe za zalivanje.

Prvi je agregat rakovica kapacitet 3200 litara

170420121048.jpg


Ovo je zalecova pumpa od 1600 litara.

170420121051.jpg


A ovo je agrostroj ljubljana dmb motor. Kapacitet 600 litara. Koji nije radio ne pamtim. Prosle godine smo probali da ga osposobimo ali nismo uspeli. Interesuje me dali neko zna dobrog majstora za ovu pumpu?

170420121050.jpg
 
negde u beogradu ima ovlascen servis dmb pumpi,proguglajte malo posto neznam tacno gde je
evo sad sam slucajno pronasao u mojim zabeleskama
DMMB-agrotehnika beograd savska 1 0637128549
servis ugrinovci 011 8409159
vrse servis dmb pumpi za vodu,samohodne kosacice imt,toma vinkovic traktore,pumpe dizel4-8 bara,motokultivator muta gorenje,goldoni
 
Poslednja izmena:
Ja imam Tomosovu 500 litarsku pumpu, vucem snjom i iz bunara i iz kanala. Iz kanala sam terao snjom 20 rasprskivača. Kupio sam polovnu od drugara kao nova osim svećice ništa nisam menjao.
 
ja narucio americku benzinsku pumpu fi50mm ulaz izlaz 212cc 600ltr 2.9bara proizvodjac pacific engines,jurio traktorsku i odustao sl.god cu novu traktorsku i sve sto treba uz to kod mene u okrugu niko ne navodjava koga god pitao kako sta sto razlicitih odgovora a pumpe sto gledao nisu ni za otpad...
 
ja narucio americku benzinsku pumpu fi50mm ulaz izlaz 212cc 600ltr 2.9bara proizvodjac pacific engines,jurio traktorsku i odustao sl.god cu novu traktorsku i sve sto treba uz to kod mene u okrugu niko ne navodjava koga god pitao kako sta sto razlicitih odgovora a pumpe sto gledao nisu ni za otpad...
bolje dmb da si uzeo trosi 5litara D2 na 7 sati,a moze i lozak,a benzin skup mnogo..
 
miladine jel si pumpu kupio u bosni ili naručio iz kine kakava je cijena, kvaliteta
Pumpu sam kupio ovde u Bijeljini, uvoznik je Kozarska Dubica garancija 6 mjeseci i servis u Dubici. Ima oko pet godina kako se ove pumpe prodaju kod nas i uglavnom rade u sezoni po cijeli dan, Još se niko ne žali na njih koga sam god pitao svi je hvale zato sam je i kupio. Danas sam je probao to jest od devet sati jutros sam je upalio i radiće do večeras i tako i sutra radiće cijeli dan bez odmora. Pošto je nova prvi 20sati će raditi na pola kapaciteta a posle toga ićiće sa višim kapacitetom. Pumpa je namijenjena za manje pritiske pošto je muljara a za veće pritiske imaju drugi modeli. Ovo danas što mi zaljeva rekao bih da veoma malo troši rekli su mi da rezervar od 10 l može da goni oko 20sati. Cijena je ove pumpe 600 l/min dizel 260e.
 
Nazad
Vrh