Sistemi za navodnjavanje

Nisam merio, ali ide otprilike jedna kap na sekundu dve... Imam sada ogroman problem sa misevima i pritisak opadne dosta kada je na desetak mesta nagrizena traka. Sistem od 15 km sa kapljacima na 20cm, radi na 0,3 bara. Posle dva sata zalivanja zemlja bude dobo natopljena i blatnjava do nekih 30cm dubine. Ne znam koliko je to litara, ali motor radi na minimalnom gasu i ne gasim ga 4h.
 
Brate i mene su misevi unakazili, danas sam zalivao i krpio creva 2 sata poludeo sam. Vecersa sam otisao i nabacao otrova a jos pored njive ima zito. Katastrofa. A dali je moguce da popci ili kako ih neki nazivaju skakavci grickaju creva?
 
Brate i mene su misevi unakazili, danas sam zalivao i krpio creva 2 sata poludeo sam. Vecersa sam otisao i nabacao otrova a jos pored njive ima zito. Katastrofa. A dali je moguce da popci ili kako ih neki nazivaju skakavci grickaju creva?
ne znam i ja bih vole to da znam...ali ipak mislim da ti "popci" nemaju sanse da pregrizu crevo. Pre su ti glodari misevi. Sada u paprici nemam taj problem u jagodama sam skrenuo zbog toga...delimicno sam menjao i creva. Najgore je bilo kada sam bacio slamu izmedju redova to ih je privuklo, jedva mi je folija ostala citava. Po mom nekom misljenju najbitnija stvar je tu da folija bude opasno zategnuta tj priljublj3na uz zemlju i da se kada se biljka npr paprika rasadi ona rupa izmedju nje i folije napuni sitnom zemljom i tako onemoguci ili oteza ulazak stetocina. Inace meni su ti popci tako unakazili tek rasadjenu papriku da je to cudo...nista nije pomoglo, ni prskanje ni ufreziranje insekticida ni pustanje kroz kpk jedino je gotovo stopiralo to zatrpavanje zemljom. Inace to sto kazes da je pored njive zito taman kada se najedu zita dodju da se napiju vode sa creva :)
 
Poslednja izmena:
Komšija mi kaže da kad je postavljao trake kap po kap u kukuruz , da je imao dosta izbušene trake , dal reče da su duže ostale poslije zadnjeg zalivanja ili čak iza kombajna nesjećam se tačno ,uglavnom kaže da su krivci bili crvi žicari koji su ulazili u trake u potrazi za vlagom.
 
koristio sam vise vrsta creva i sva su nula za queen gil. jedino njega mi nikada nista nije grizlo i najduze traju. meni su popci unakazili creva,a papriku ne. jedne godine mi je popak sekao rasad direktno iza sadjenja.ove godine sam postavio foliju i poprskao perfektionom 7 dana pre rasadjivanja po foliji i nisam imao popaka.
 
Pa kako ti popci pretesterisu crevo? Ne mogu da verujem, pa nije bas meko jbt? Ja sam koristio T-tape i nisam bio zadovoljan. Sada koristim pestanova i mogu da kazem da su 5 x bolja.
 
ja stavljam ro drip, radio sam i t -tape i hocu da kazem da su ona sva tanka, bilo da su od 150 ili 200 mikrona, u odnosu na queen gill. njega mi ne jedu. ali je dosta skuplje crevo... queen gil koristim vec 6-7 godina i neka su vec i zapusena, ali ih stavljam u kukuruz, pa mi i nije to toliko ni bitno.
 
Meni je traka skoro svuda sjebana... Misevi i Voluharice unistise sve! Oko 20% pasulja mi je pojedeno. Bacio sam vec 40kg otrova na 3,5ha, ali mnogo ih je i sutra moram baciti jos. Ima li nesto neskodljivo za biljke, a sto bi teralo miseve, da im pustim kroz sistem?
 
I meni misevi jedu kapaljke ko da su od sira,svrake ih kljucaju,vidjao sam i zeceve da se tu nesto muvaju,ma nema sta ne trci na njih,pobivao sam kolje i vezivao kese po celoj njivi da leprsaju na vetru i resio sam delimicno problem,i naravno da zahvalim mom Dzekiju koji laje i kad treba i kad ne treba.
 
Po tebi, jel isplativije uzeti queen gil po toj ceni ili jeftinije, lošijeg kvaliteta po ceni 4,5 ili 6 dinara?
 
Potrebna mi je pomoc oko procene. Koliko moze da vredi ova pumpa sa slika....? Da li neko ima mozda ovakvu pumpu....? Koje je to uopste godiste? Do sada se nisam susrecao da na usisu pumpe direktno ima tu cetvrtku? Na tablici pise da je 1800l/min. Svaka pomoc je dobro dosla. :bravo:
img20140701083720.jpg

img20140701083729.jpg

img20140701083747.jpg

img20140701083813.jpg
 
Pumpa je godiste pre 1980 tj. Agrostroj stari tip, 1800 lit./min. 7 bara, prema polozaju anlasera bila je ili na nekom starijem perkinsu ali najverovatnije je da je motor bio IM 036/i sa 57.5 ks.Inace agregat je nosio oznaku AGRO 3/2.Moze da veoma lepo radi .naravno potrebno je da se lepo uklopi sa nekim motorom.Cena, maximum je 500 eura.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pise na plocici stevilka 89/73, znaci 1973. je godiste.
 
Poslednja izmena:
Meni je receno da je pumpa skinuta sa nekog vojnog agregata-motora Dajc vazdusar 4klipa.... E sada je pitanje na cega bi se ona mola nakaciti sa tim i da li uopste i moze na nesto drugo sem tog motora a da nema prepravki, posto je dosta stara pumpa. Inace pumpa nije radila puno jer zadnjih ~30godina stoji tako skinuta sa motora..
 
Prema jednom starom Agrostrojevom katalogu ta pumpa je isla na taj motor IM036/i u izvedbi sa 57.5 ks i sa TAM A 4 L 514 motorom ali tada je snaga bila 66ks,kako na plocici pise 57 ks onda mislim da je ipak bila sa tim starim perkinsom.Nikada nisam video ni jedan taj motor, tako da ne znam kako izgledaju ali posto zvono na pumpi ima prosirenje za anlaser, to onda mora biti sigurno neki motor sa anlaserom na desnoj strani.
 
mislim druže da će te ta avantura puno koštat i novaca i najviše živaca,500 e je puno za to ,trebaš prepakovat pumpu ,nać dijelove je ludnica ,semering i ostalo ,trebaš nać motor da ti paše zvono i dosjedi ,onda majstori da poludiš ,tako sam i ja prošo a dobio za džabe pumpu
takvu pumpu možeš nać novu za te pare sa elastičnom spojkom koju upašeš na bilo koji malo jači motor,najbitnije je da možeš jednostavnim sistemom povezat pumpu i motor ,to je najbitnije
ovo bi mogo plakat dok upašeš
 
Nazad
Vrh