Kukuruz 2015

Te klase u katastru i znače i neznače,ako na to misliš,ali nije za očekivati ni za prvoklasnu njivu da će extra roditi i u nepovoljnim uslovima
Prinos uvek diktira zakon minimuma - ograničiće ga element kojeg je najmanje,a ja bi tu još dodao i padavine i agrotehniku i vreme(kalendar i optimum izvođenja radova prema vremenskim uslovima)

http://sr.wikipedia.org/wiki/Јустус_фон_Либиг
http://www.ivonazivkovic.net/MINERALI.html
 
Ima li ko preporuku za hibrid, sejao bih ga na smonici?Da li postoji neki hibrid koji mu se pokazao bolje na ovakvom tipu zemljista u odnosu na ostale?Dolaze u obzir sve grupe zrenja...
 
Hteo bi da sejem sortu Muro (Agrimax), pa me zanima ako je neko imao tu sortu kako se pokazala?
 
Pojedini Zp se kod njih znači dobro pokazali. Meni nije logično da se takvi prinosi mogu postići sa samo 250kg recimo UREE po hektaru al eto to mora da je jako kvalitetna zemlja .
 
Pa i prošle godine su ZP 606 i 666 bili veoma dobri a ove su razbijali
u poređenju naspram npr. pionira iz iste grupe samo su vlagu imali veću a za rodom nisu zaostajali,čak naprotiv za čuvanje čardaku su i bolji
 
Momo kad je godina ko prošla svašta se dešava i sa manjom upotrebom đubriva, mada ja verujem da su đubrili po analizi , neznam zašto u grupi 300 i 400 nisu posejali zp341 i zp427 koji su po meni bolji, moram nekako naći rezultate ogleda iz PSS Vrbas, tu obično bude oko 100 hibrida u ogledu.
 
Poslednja izmena:
img20140713133732.jpg
kod mene je as 54 razbio ove godine....spremamo za ogled
 
Montoya prošle godine nije bilo ikakve veze ko je šta sejao svi su u mom kraju imali dobre prinose ja te hibride koje si ti pomenuo ne sejem jer ja sam ih imao u sušnim godinama u istoj parceli pored stranih hibrida i razlika se videla odmah od momenta kad sam ušao u njivu sa beračem 666 606 su mi se obrukali pored nekih stranih sorti zato idem na strane hibride!!!
 
Kod nas recimo 2012 god. 606 nije ništa lošiji bio od bilo kog stranog iz te grupe zrenja,čak je od nekih bio i bolji
Dok naravno iz ranih grupa npr. pionir N01 je bio najmanje duplo bolji od svih domaći iz bilo koje grupe
 
Imate li preporuku za neki hibrid iz FAO grupe 300-400 koji se dobro pokazao bez osnovnog djubrenja ?? Planiram samo 300kg/ha uree predsetveno. Za ukupno 2ha sam u dilemi sta sejati.
 
Nazad
Vrh