Kukuruz 2015

Ljudi u suncokretu je buducnost,batalite kukuruz:haha:

Mindjusar ti si bio u zavadi sa kukuruzom do pre 2 god.Otkud sad takva promena?
 
Ostale su u eu veće količine setvenog materijala za zelenišno đubrenje,pa to što nude za slačicu je gore od ucene,tako da će biti samo nešto malo za ovdašnje mušterije i gotovo
repe će biti standardno,pšenica smanjena na miniminimum,a pošto iz iskustva,soja baš i nezna zahvaliti za strnište odrađeno u fulu,zato će ići kukuruz u većem procentu
 
Ja planiram povecati parcele na kojima ce biti zastupljen kukuruz za 300% min a,mozda i vise.Jbg ne mogu vise da vrtim suncokret i zito.Mozda nesto posejem i soje ali videcu.Kazu mi da soja trazi kisniju klimu ili rosniju pored reke,potoka...
 
Ove godine oko 8ha pod kukuruzom, 1,5ha ide za silazu ovo ostalo za zrno. Za silazu AS 160, a za zrno jedan AS-ov hibrid videcemo koji, DKC 5276 verovatno i KWS i dalje nije odluceno koji. Vidim reklamiraju neki novi hibrid Konfites, jel video neko na danima polja kakav je ??
 
Čini mi se da imam prilično stabilan rod soje . Ove godine kad su mnogi razvalili kod mene ništa posebno , možda prosjek oko 2.5t/ha više neznam , ali tako je bilo i svih godina . Ove godine baš previše padavina pa su bolesti kumovale . Broj mahuna i zrna kao nikad dosad , al je presjeklo u nalivanju i ostalo sitno zrno. Inače ovde kod mene rose ima neeenormalno mnogo pa je to možda dobro na suši.
 
Sklop je bio odlican, lepo je bilo pripremljeno a i posejan, lepo nikao. mozda sam ja zafrknuo posao sa djubrenjem islo je neko np 3-18 prahovo 300kg/h i posle prihrana 150 kg urea.
 
Mindjusar jedno pitanje za vas

Kako moze Kukuruz sejan na prvoj klasi zemlji da bude gori rodom nego na njivama trece i cetvrte klase brdovite i peskovite.Sve je podjednako radjeno i svugde predusev suncokret.
 
Nazad
Vrh