Kukuruz 2015

Evo kakvih ima. Nije moj, slikano u komšiluku:

2zxno77.jpg
 
Nije to nista, ima tu jedan u ataru takav, samo ambrozija jos visa od njega za pola metra , radi tu iz susjednog sela, placa prakticno najvisu arendu , 160E /kj ,nece biti na citavoj parceli ni za jednog goluba da nahrani, to mi nije jasno kako taj zatvori financije.
 
Pored suše , ova parcela sa slike i ovo što kolega grabik kaže , to su ipak ljudi koji rijetko obilaze parcele . Taman da je to neki mrtvi pijesak ili šljunak da obilazi svake godine dosad bi znao pa nebi tu kukuruz ni bio.
 
Evo kakvih ima. Nije moj
, slikano u komšiluku:<br />
<br />
2zxno77.jpg

Auu bre, pa sta je taj radio ili ti nije radio. Kad je sijao i sta je sijao?.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Da se primetiti da je kao kukuruz,ali steta je da neko takav radi njivu. To je cista neodgovornost.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Peet pun mi andrak takvih nazovi gazdi,radi zemlju samo da bi pricao da radi. Ili radi ili daj nekome ko hoce i moze.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
06c8364d848e1b4eaffa1abb20d024ac.jpg
2697effb7e70807578c144b8642dccd3.jpg

Konses i Korimbos slikani pre otprilike nedelju dana.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Juce sam vidjeo nabran beracem OS617 , mislio sam da je proslogodisnji, toliki su bili klipovi a i kvalitet, prakticno nije bilo lista na njemu , bere se dosta lagano, sijan u nekoj basti dosta nizak teren. Na njivama sumnjam da ce biti tako dobar. Inace taj OS617 nisam sijao nikad ali ovdje je jos jako popularan prije 6-7 godina mislim da je 90% on zauzimao u lokalnom ataru, nije se sjeme moglo kupiti , neki ga vec trazili na institutu u 2mj. I sada ga ima dosta , ali mislim da ne prelazi vise 40% povrsina atara , jedne godine kod oplodnje a kad su bile ekstremne vrucine imao jalovih zrna. Inace kod nas u ataru recimo BC hibrida niti nema , bilo je pokusaja sa pajdasem ali relativno lose. Ko bere beracem vecinom je on izbor.
 
AS 160 Silaz,moze li on da se obere u klipu za cardak?
Moze,ja sam brao prosle godine i to tek iz treceg pokusaja,veoma sporo otpusta vlagu i dosta se tesko bere,dosta je zilav,a i sto kolega @milan971 kaze ljuske se bas tesko odvajaju od klipa,bas smo imali muke dok smo ga skidali....
 
Ja sam tako prosle godine brao mikado posto se nije moglo u njivu uci da ga isliram isto je imao dosta vlage pa sam ga po malo krunio, inace da je ostao do proljeca pokvario bi se. Tako da vise te silazne hibride necu ni sijati sve cu 400 500 grupa zrenja.
 
Nazad
Vrh