Kukuruz 2015

Moglo bi se reći sa te slike dukej da neće biti uopšte pada prinosa. Sad da oće takav led na sve moje kukuruze odma bi potpiso.
 
I ja sam danas prošao kao Dukej,nisam poneo telefon na njivu ali je slika indentična kao kod Dukeja.
20150610193958.jpg
 
Završiće se sve na dobro,bez brige nije to toliko štrašno.Ja imam parcele gde me tuče led godišnje nekad i dva puta(zona sa elementarnim nepogodama) a na kraju vršem i ja...:ppozdrav:
 
Imam jednu parcelu blizu tog kukuruza i ima dole zrna,ne mogu da ocenim ali recimo kada bi iskrunio 10 klasova i pobacao na površinu od 1 m2 ,gledaću da sutra slikam. Soja mi se čini najbolje podnela,ima pokidanog lišća ali nema slomljenih.
 
Završiće se sve na dobro,bez brige nije to toliko štrašno.Ja imam parcele gde me tuče led godišnje nekad i dva puta(zona sa elementarnim nepogodama) a na kraju vršem i ja...:ppozdrav:

Druze,ti mu dodjes kao melem na ranu...oporavice se sigurno,tu si upravu,u metlicenju mu jedino nema spasa dok u ostalim fazama je neunistiv... 2012. smo imali mnogo goru situaciju,polupao ga je grad skoro totalno i oporavio se...nije rekordan rod ali ga bar ima koliko toliko...
 
U ovoj fazi nece mu nista faliti na prinos. Kasnije kad tuce, onda vec bude smanjenja prinosa.

@CvejaPo
Koju dozu Bonace si primenio? Dogodine na jednoj njivi je planiram. Da li si jos nesto joj dodao?
 
U ovoj fazi nece mu nista faliti na prinos. Kasnije kad tuce, onda vec bude smanjenja prinosa.

@CvejaPo
Koju dozu Bonace si primenio? Dogodine na jednoj njivi je planiram. Da li si jos nesto joj dodao?
Posto sam koristio i siran zajedno sa bonacom dodao sam jedan okvasivac u prskalicu.Odradjuje posao sa kupinom.Ja,prezadovoljam.

- - - - - - - - - -

Mindjusar kako ga spartas kad si posejao uvrate?
 
Izgazimo ovratine. Malo se oporavi, malo ne, koleteralna steta. A koja doza je isla? Preporuka je 0.8l/ha a to mi deluje malo.
 
Bonaca 1.2l/ha za kupinu,max 6.list
Špartamo uvratine,a prvo ih izgazimo,sejano sa 6 redi,špartač isto,gume širine 240mm i od svakog reda hvratine se gazi po jedna stabljika u prohodu :osmeh:
 
Šta je čudno , kod nas se sve sije tako sa uvratinama . Najčešće se sije 12 redi , a ja sijem 16 ili 20 redi uvratina radi lakšeg kombajniranja . Na put se ne izlazi kad se radi prskanje , špartanje ili šta god , zgazi se pokoji kukuruz unutar uvratina i to je to.
Šta radite ako na kruju nije put , nego recimo kanal ili živica ili ograda ili sl ?
 
Zahvaljujem se. Icu sa 1l/ha Lodin/Bonaka + 0.5l/ha Banvel.

Ovratine sejem 6 redi kad ima put, kad nema onda 18 redi. Imam ideju da sejem ovratine na 14-15cm zbog tog gazenja i okretanja, a u njivi normalno na cca 20cm.
 
Ali masinu pustas od samog pocetka tako da u ovratinama imas uvek gusci kukuruz koji posle spartanja ima normalan sklop.
 
Šta radite ako na kruju nije put , nego recimo kanal ili živica ili ograda ili sl ?
Ne sejem uvrate jer su beton.Uzorem ih ali,traktor nabije u setvospremiranju u okretanju u setvi,prskanju,tako da i da posejem uvrat bilo bi samo toluzina.Provereno.Naravno kod nas su manje parcele pa moze bez tog inace vece uvratine vec iziskuju,ali tu je i manje gazenje.
 
Nazad
Vrh