Kukuruz 2015

SasaK. Koje si ZPhibride imao kada nevaljaju, jesu li stariji hibridi ili nesto novije.
 
Danas smo obrali 1 jutro ZP-a 427 sejan na 22,5 u jesen dobio 150kg NPK od prilike 8/24/16 i u prolece 150kg/kj ureje. Na jednom jutru je bilo 2 uzvrsene cetvorotonke,mada su bile ravne jer je svaka produbljena za 10-15cm.

NA slabo ti to đjubriš nešto ti tu fali još jedno 80kg malog mapa po kj... Preporuke daješ drugim kolegama a sam se toga ne pridržavaš,cccccc....:osmeh:
 
NA slabo ti to đjubriš nešto ti tu fali još jedno 80kg malog mapa po kj... Preporuke daješ drugim kolegama a sam se toga ne pridržavaš,cccccc....:osmeh:
Kako bih rekao...ja sam samo traktorista. :osmeh: Ove godine sam uradio analizu i po njoj sam nadjubrio 200kg/kj 6/24/12 za sad. Svake godine po mali napredak,prosle godine je bio napredak ubediti caleta da PK djubriva ne mogu u prolece.
 
Zanimljivo da je kod mene ZP606 odlican i ove godine, mislim koliko moze biti odlican na ovakvoj godini ja sam prezadovoljan.
 
Mnogo sam hvalio zemunac 606. Ali ove godine se pokazao kao velika "nula". Izuzetno mnogo jalovaca. Bez obzira da li je na 24, 28, 30 cm ili na korak sejan. Prinosi sa njim katastrofalni. Hibridi drugih semenskih kuca iste fao grupe mnogo bolji, bar nema jalovih.

inace, sto se tice ZP434, 555 i 684, njima skidam kapu. Pogotovo 555. Odlicno se pokazao na ovoj susi.
 
Gledam postove i kapiram da se nije neko nasao pametan da prepakuje vrecice i sipa ko zna kakvo seme.Ja sam sa 606 ove godine prezadovoljan,kolegu sam ubedio da na preko 10kj proba i on je prezadovoljan,a imamo seme iz instituta original.
 
Ma jes ! Zar nismo bili pre par godina u Zemunu pa slučajno videli kako u sred instituta "prepakivaju"?
Najlošiji hibrid kod mene ove godine ZP 684 ,sejan sa Kermesom i Mas 70 isti dan i sve ostalo isto, nebo i zemlja.
 
Kad se prepakuje tu je pitanje da li ima klijavost i energiju klijanja,koliko se puta desi da zafali semena pa se doda sto je ostalo od lane i nikad ne budu jalove biljke zbog starosti semena.
 
Nazad
Vrh