Kukuruz 2015

slikamo pre 7 dana, bio neka rana fao grupa i posejan direknom setvom ponovo na gusto, cemu ce sluziti ne znam
 
Danas skinuti kod mene kws pokusi od fao 290 do 600 prinosi od 10200 do 11800 po ha vlage od14 do 15,5 samo jedan hibrid iz 600 grupe je imao 2o vlagu.poslije pokusa sam otišao na vagu i izmjeren prosjek svih hibrida je bio 10780kg po hektaru ,sličica će biti sutra ka mi sinček bude kod kuće

- - - - - - - - - -

i zaboravio sam sklopovi su bili od 68000 do 79000 hiljada zrna
 
Oni vole gusto ja sam imao na dve vrećice krabasa 15 kubika e sad koliko je to u kilama nemam pojma.
 
Poceo sam berbu pre dva dana, dosad Kws Kerbanis ubedljivo najbolji,2.5 kikindske prikolice po jutru.Sutra nastavak ako vreme dozvoli,nadam se da ce biti i koja slika.
 
Ja sam danas skinuo F38. Tačan prinos ne znam jer sam jednu prikolicu ostavio kući, ali ako dobro šacujem tu prikolicu prinos bi bio oko 58-59 meteri po kj vlažnog (16.2%) kukuruza.

P0725 sam ostavio za posle kiše, ali sve mi se čini da je to greška jer on više neće ići dole sa vlagom (juče je bila 17.8%)...
 
Ja sam danas skinuo F38. Tačan prinos ne znam jer sam jednu prikolicu ostavio kući, ali ako dobro šacujem tu prikolicu prinos bi bio oko 58-59 meteri po kj vlažnog (16.2%) kukuruza.

P0725 sam ostavio za posle kiše, ali sve mi se čini da je to greška jer on više neće ići dole sa vlagom (juče je bila 17.8%)...

Neznam sta si uopste cekao do sada?
 
Čekao sam da vlaga još spadne. Prošle godine su mi na troškove lagera, vlage, sušenja i itd. skinuli blizu četvrtinu predatog kukuruza. Mislio sam da u ovoj sušnoj godini prođem ipak malo bolje... A čekao sam i zbog toga što su kombajneri tek pre nekoliko dana zamenili hedere adapterima...
 
Moji su fao 450 i 510 pa još stoje na njivi i ne sekiram se nije još ni polovina oktobra.
 
Čekao sam da vlaga još spadne. Prošle godine su mi na troškove lagera, vlage, sušenja i itd. skinuli blizu četvrtinu predatog kukuruza. Mislio sam da u ovoj sušnoj godini prođem ipak malo bolje... A čekao sam i zbog toga što su kombajneri tek pre nekoliko dana zamenili hedere adapterima...

Ja sam 24.9 skinuo f 38 vlaga u jusu bila a prinos 5.3t po kj
 
Kod mene za sad ovakva situacija:
Ulyxxe 6240 kg/kj
Lg 30.389 4500 kg/kj
Kws krebs 3700 kg/kj
Vlaga je svim 16-17 %


Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Ovrseni pre nekoliko dana zadnji kukuruzi za ovu godinu. Ne merimo jer sve ide za stoku ali po prikolici i po skladistu znamo otprilike koliko je bilo. AS 72 na 35a dao oko 2,5t zrna, a Pionir P0412 na 70a oko 6t zrna.
Ove parcele su rodile najvise. Da je na ostalih 5ha bio prinos kao na ove dve njive ne bih brinuo za kupovinu kukuruza do setve sledece godine.

Pionir P0412

 
Kako lagerujete kukuruz kad ovrsete,jel obavezno susenje jel imate svoje susione ili negde odvozite koja je cena susenja itd. u mom mestu niko ne susi i ne kvari se zasad a mnogi sipaju u najlonske dzakove zatvore dobro i posle daju stoki,za moj pojam nekako je najsigurnije obrat u klipu pa u cardak osim onih koji imaju susionu
 
Ja sam danas skinuo F38. Tačan prinos ne znam jer sam jednu prikolicu ostavio kući, ali ako dobro šacujem tu prikolicu prinos bi bio oko 58-59 meteri po kj vlažnog (16.2%) kukuruza.

P0725 sam ostavio za posle kiše, ali sve mi se čini da je to greška jer on više neće ići dole sa vlagom (juče je bila 17.8%)...


Kod mene f38 za sad najjbolji,do sad nikad nije izneverio,ne varira mnogo prinosom,ima prilicno stabilan prinos,ove godine sam ga vukao oko 7t/ha ...
 
Danas zavrseno sa kukuruzom. Zadnja njiva kombajnirana i oterana na vagu. Prinos 1.43 vagona , vlaga 17.7 povrsina 1.33 h. Sejan pionir 1114 na 21 cm u prvoj polovini aprila. Djubrenje 120 kg po kj 3 x 15 i oko 120 kg pod spremac uree. I naravno adekvatna hemija do 5 listova. ( u prevodu najeftinija ) . Veoma zadovoljan ovim prinosom. Imao sam i mnogo losijih njiva sve zavisi koliko je koji pokisao. Jbg idemo dalje. Jos kada bi cena bila bolja....
 
Danas smo brali ZP 606 malo divlji deo atara uz Bosut,belo glinovito zemljiste koje je momacki zasusilo,pa je i prinos takav 1.5 zmajevka na 2kj.
 
Zavrsena vrsidba. Prinosi od 1500 do 5200 kg po kj. Naj bolji su mi bili KWS Kolumbaris. pionirov 1114 i DKC 5276 sa po 5200kg. NO1 4500kg i LG3562 4200kg. ZP 666 3000kg, a na drugoj parceli sa losijom zemljom 1500kg. Svugde je baceno po 110kg MAPa i 150kg uree po kj. Sve je dobio, ali kise gotovo nikako. Jun, jul i dobar seo avgusta gotovo bez kise. Kad se sve uzme u obzir dobro se i skupilo. Kod nas malo ko ima preko 4t prosek.
 
Izgleda da dekalb razvaljuje uvjereno, i ja imam dkc 5222 jedno 3 jutra i mislim da neće bit ispod 14-15 tona zrna oko 17-18% vlage, al kiša pokvari sve biće u sušaru vozit.
 
Nazad
Vrh