Kukuruz 2015

Danas sam obišao jednu parcelu od oko hektar, možda malo više (iz 6 parcela).. Na jednoj koja dugo nije radjena je zaoran sirak, sada je tu ultra hibrid, videćemo kako i štacće biti..
18d723bf6dd176a7645681b97d3b1954.jpg
 
Moj krabas lijepo niknuo trebalo mu 20 dana.
Nemam s čim da poslikam a kiše nema a tvrdo
 
Obratite posebnu paznju na pojavu hrckova, danas smo isli da ih trujemo, imam parcelu sa sojom, ima ih puno, problem je sto ih ima i kod komsije u kukuruzu, odatle izlaze ali kukuruz ne diraju, vec dolaze na soju, pa smo pola komsijskih njiva isto pregledali i ubacili tabletu. Ako sada ne preuzmete nesto napravice ogromnu stetu. Pre 35 40 godina to se organizovano zajednicki radilo preko zadruge i smanjio im se drasticno broj do ovih godina. Veleprodajna cena tih tableta bila je nekih 48 evra
Nemoj to javno oglašavati,promet tih tableta je krivično delo,sme ih koristiti samo ustanova koja se bavi deratizacijom,nemojte se igrati sa tim,te tablete se pretvaraju u gas sa kojim su momci onomad radili u aušvicu,tableta od 3g ubije čoveka u maloj prostoriji :cao:
 
Pionir 9911
img0057.jpg

P0216
img0058.jpg

prepakovano seme i jednog i drugog hibrida ali klijanje i nicanje odlični
 
Poslednja izmena:
pa nemam nikog u tojh ustanovi jbg :off_topic: citam kako je moguce 20 dana da nenikne kukuruz nemoguce da bas toliko nije imao vlage
 
Isao u obilazak i jednu parcelu bube desetkovale pojedeno na nekim mestima do zemlje, sreca pa mi ta parcela naj manja od 25kj. Sta mi je ciniti krenuo je i sirak dal bi smeo tako smrljavog da ga zalijem i sa nikosulfuronom? Da i koji insekticid da koristim?
 
Dragane, Nurel D ili Lebajcid osini jako dozu, ako treba i dva puta. Ja sam juce u ovo vreme i jutros oprskao jednu parcelu nisu se videle vrste, sad sam obisao vec se poznaju. Ja ti ne bih savetovao tako obrijanog da ga radis sa nikosulfuronom, ostavi par dana.
 
Obisao njivu sa kukuruzom,niklo oko 40%,ostatak nesto tek krece da izlazi,nesto ceka kisu a nesto nemoze da izadje od dzombe.Ako na kraju bude 60-70% izaslog ja cu biti srecan ko malo dete.Razmak katastrofalan,zbog dzombe i proletnog oranja,od 5 do 35cm.
 
Evo ga i moj.Mislim kukuruz:osmeh:Sa leve strane se jasno vidi da manjka sklop ali seme je tu samo nije uhvatilo vlagu.Posejano plice i malo kasni jer ipak je sejano sa mehanickom OLT.
06052015465.jpg
06052015466.jpg
 
Nazad
Vrh