Kukuruz 2015

nemaš problem sa ljuljom kao Mirko?:osmeh:
 
Kod mene je baš žestok napad plamenca ove godine , inače paše mu suša . Kolega Prnjavor kako znaš da ti je baš prepolovilo prinos ?
Zato što je jako umanjilo veličinu zrna a time i težinu jer je bilo kšuveljivo.Svaki klip je bio bušan kao da je prženo vrućim željezom i klip nije dostigao debljinu.Klip od 16 ili 18 redi je bio tanji u prosjeku za dva do tri reda.

- - - - - - - - - -

Možda ga malo visoke temperature zeznu jer kako kažu knjige larve i ličinke ne trpe žegu.Kod mene ih je bilo od par mm do 1,5cm.X i y generacija se iskotilo.
 
Dobro oćeš da kažeš da zrno nije naliveno dobro , al kako znaš da je zbog toga ? Jesi li imao u istoj njivi dio koji je prskan i nije bilo plamenca pa su tu bili deblji klipovi ? Jedino tako možemo zasigurno znati .
 
Juce obilazio sam par parcela i pomalo sam bio iznenadjen time sto je kukuruz poceo da odradi svoje!:osmeh: Na ovoj parceli od 4 kj imam posejano 3 hibrida, neki licni ogled, dva nova u mom slucaju, Gasti i P0216 i stari provereni Dkc 5276. Gasti isto kao i P0216 iste visine s tim da je 5275 veci od njih za nekih 40 cm. Sva 3 hibrida izbacila metlicu 50%.

2015-06-29-164610.jpg


2015-06-29-164546.jpg
 
Kod nas nisam video da su izbacili metlicu.Obilazio sam svoje njive i zapazio da nikad tako ciste niu bile,nema travke.Mislim da je promena dizni doprinela da to tako bude.
 
Nazad
Vrh