Kukuruz 2015

Imaju i drugi samo oni ne znaju!!!

p.s. Ja sam i ove godine isao Radar Versus ili Force gde mi je druga godina kukuruz, ali plamenca jos nisam video .....
 
Pionir P0216,poceo da metlici,ima ostecenja od plamenca....
img201506301953521.jpg

img201506301954151.jpg
 
I moj aquamax P9911 polako izbacuje klipove(dosta ima po 2) i metlici a uz najavljene temperature ima da se usrecimo sa oprasivanjem, i kod mene ima busnih od plamenca

- - - - - - - - - -

Mozda i gora stvar od temperatura koje slede je i ne ravnomerno izbacivanje metlica zbog ne ujednacenog nicanja pa ce i to uticati na oprasivanje,sad dosao sa njive i na jednom mestu do komsijske deteline na 4 stabla ce biti 11 klipova(za sad se lepo vide 8 neki izbacili svilu 10 tak cm a neki jos nista) dok u sledeca 2 reda u istoj visini se vidi samo 1 klip
 
Imi smo prosle godine imali malo problema sa plamencem na Pioneeeru A24 i A46, ali ne mnogo. To sam primetio kad sam spartao. Tad je mogao i da udje traktor da oprska, ali tata nije bio za tu soluciju.
Ja sam prskao prosle godine od plamenca ali na kraju nista kod mene nije bilo bolje nego kod onih koji nisu prskali.
 
Ja sam prskao prosle godine od plamenca ali na kraju nista kod mene nije bilo bolje nego kod onih koji nisu prskali.
Ja nisam prinetio da ga ima na mojim njivama.
Juce kad sam prihranjivao sa kolicima primetio sam da se na pojedinim stablima kukuruza list uvio i skovrdzao. Izrastao je do visine od 80cm-1m, a onda se na tkm stablima lisce savilo. Ne znam sta mu je? Ne vidim da ima nekih insekata. Da nije mozda hemija, ma da je prskan sa Peakom i Talismanom?
 
slike ugaženosti kukuruza,8 dan od prskanja
slikano sa puta,izlomljeno je uglavnom ono dok nisam uhvatio pravac
dscn7442.jpg
dscn7443.jpg


- - - - - - - - - -

ima neke vaši a ima i novih nagriženih delova
ponovo da prskam ili da odustanem? :sta:
dscn7446.jpg
dscn7447.jpg
dscn7448.jpg
 
Da li je jos neko imao problema sa vasima u kukuruzu ove godine?

Em kasno posejan, em Pionir, em sirak, i sada vasi iz zita... cudo jedno :|



*od prosle nedelje fotka


@Goran G.: da li se susi stablo od donjeg lista, list zuti?
 
Poslednja izmena:
Hahah,neko ce pomisliti da znam bolje od tebe sta si gde sejao...U prethodnom postu sam mislio na gresku u broju hibrida jer umesto 0412 napisao si 0416.
 
Nazad
Vrh