Kukuruz 2015

A sta mislite jel bolje ici dikambu ili ovaj pik,naravno obavezno u kombinaciji sa nekim nikosulfuronom.Do sad sam koristio 2,4D ali bas ga i nevolim jer desi se da je neki kukuruz malo veci i on odmah dobije krivljenje.
 
Drugar postavljao ogled pa sam išao da pomognem....


Malo smo obilazili i druge hibride i zaključili smo da je "najslađi" PAKO jer kod njega smo naišli na najveći napad kukuruznog plamenca pa sledi BC pajdaš, u BC 582 ima dosta manje oštećenja, LG poncho di koji se nađe da je izbušen, ZP 606 i ZP 666 gotovo da i nema plamenca i sa njima rame uz rame je i NS 6102. Njive su na različitim područijima pa je možda i zbog toga razlika u napadu plamenca !?!?

PAKO

fotografija0495.jpg
[/IMG]
 
Da su moderatori vredni da te izbace na kratko,kao si ti radio u proslosti.Ali si ti cist primer da nicija nije gorel do zore.
 
Ove godine Lg 30.491 dao gas bacio metlicu pre sviji. Odlicno izgledaju kukuruzi nakon ovih par kisa. Lakse disemo svi sada

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@mirko 015
Vec su ti odgovorili ljudi. Moze psenica posle pika. Ogranicenje su svi sirokolisni usevi (suncokret, soja, repa). Secam se neke diskusije gde cak i 2 godine nakon pika ima umanjenje prinosa sirokolisnih kultura. Ukoliko sejes samo psenicu i kukuruz onda je ok da ga koristis.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Evo sta radi diabrotica u nasem ataru
diab.jpg

diab2.jpg

A ovde se naselila i na dinju sa komsijske parcele
diab3.jpg

Pitanje za iskusne kada vecu stetu napravi kao larva ili kao leptir?
 
Normalno kao larva, pojedevsi koren kukuruza, kao insekt jede svilu i polen to zavisi od vremenskih prilika kolika ce steta da bude!
 
Ja sam jedne godine na jednoj parceli od 3 ha uzbro onu stvar ,ali zanimljivo je bilo da nije tako bilo krivih odnosno poleglih koliko je bilo klipova sa malo zrna .
 
Nazad
Vrh