Oprema za svinjokolje

Hteo bih da prepravim mašinu za mlevenje mesa na električni pogon. Našao sam motor sa reduktorom za 50 eura, ali je na izlazu 19 obr/min. Da li je sporo? Ima na kp motori sa reduktorom na 70-80 obr/min ali čovek traži 130 eura.
 
Direktno, elastičnom spojnicom, ili kardanom, ne bih da pravim remenice kad vec postoji reduktor.
 
Bata87,
bojim se da neće ići kako si zamislio. Prevelika je razlika u okretajima. Osim ako imaš male količine i puno vremena za mljevenje.
 
Neću uzimati taj reduktor sa 19 obrtaja. Kad sakupim novce kupiću na 80-90 da bi ličilo na nešto.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Ja imam aluminijumski monofazni motor od 800W,sa aluminijumskim reduktorom na 104obrtaja/min.Stavljen na Porkert mašinicu 32.Naleteo sam na takav aluminijumski i odmah uzeo zato što je mnogo lakši.Radi odlično.
 
Mozda Neko zna cuo sam da se omamljivac za svinje napravi od MREZNOG TRAFOA is crno belog televizora , nasao sam crno beli tv pa bi da cujem iskustva

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Mozda Neko zna cuo sam da se omamljivac za svinje napravi od MREZNOG TRAFOA is crno belog televizora , nasao sam crno beli tv pa bi da cujem iskustva

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Nemoj se mučiti i lupati glavu zabadava...
Ni trošiti vreme da praviš tu gluporiju...
Ja znam da više neću "omamljivati" svinje na taj način, tim "omamljivačem za svinje"....
Toliko ostane krvavo, da nemam reči da opišem...
Zimus sam koristio taj omamljivač na 2 krmka tovljenika, i ostane u njima krvi...
Ajd, velim, slučajnost, jedan (dva) ne diktiraju pravilo, međutim, prošle nedelje kod zeta zaklali krmaču, pa prešli kod komšije isto jednu da utepamo, i obadva krvavo meso, užas jedan, uopšte se ne iscedi...
Da ne ulazim u dalja objašnjavanja šta i zbog čega, nema šta i zbog radi čega, taj "omamljivač" leti iz upotrebe, i vraćam se na sigurrna i oprobana sredstva, sekira ili metak u čelo, i odmah prikolješ, krv iscuri dok se živinče koprca, i ćao Ćirko !!!!
 
Код мог мајстора нема тог проблема да остане крви у свињчету....да није проблем у мајстору?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Drugar ima omamljivac kupio u ELEMIRU koristimo ga vec mozda 50-60 svinja super je stvar, nema SURFOVANJA na svinji dok ispusta dusu
Imam onaj mesarski pistolj, al kad sa njim radim SURFUJEMO po svinji,
Cesto mi se javljaju prinudna klanja imam dosta svinja I cesto moram sam da resim stvar, rokao sam omamljivacem direkt u svinjcu I onda izvucem dignem radionickom rodom I oderem I sredim, svinjac je beton dole betonska ploca gore a zidovi cigla nesmem da pucam!
Cak sam I ovna roknuo omamljivacem I super je bilo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Некима, овде са форума, је доста и на тату да помисле у том моменту

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Код мог мајстора нема тог проблема да остане крви у свињчету....да није проблем у мајстору?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Ja sam majstor, bre !!! ::spreman na sve::
Mislim da je do toga što kada mu zabodem u vrat, i pustim struju, ukoči se, pa onda par puta tako, i na kraju kad krmak pandrke, tek onda se pristupa činu klanja...
A šta da mu iscuri, kada je krmak "murtav" ?
Srce mu ne radi više, mož' ga samo obesiti negde ili nizbrdo ga namestiti da se nekako cedi ?
Rešio sam, i neću više s tu skalameriju, em što nezgodno zbog kabla, gubim autonomiju kretanja u toku klanja itd...
Koristim kapisle za onaj pištolj, kupim veće, za bikove, držim čvrsto s dve ruke između očiju krmka, i TUP, krmak pada na zemlju, koprca se normalno i očekivano ko što i treba kad ide s ovoga sveta, i fino kleknem kolenom na plećku i prikoljem, tj. pustim krv, koja lepo (i skoro sva) isteče i iscedi se...
S tim "pištoljem" možeš i u svinjac, više puta sam tako, kada su stavljali brnjice, pa krmcima ne mereš uturiti sajlu u usta, ili kada je svinjac takve konstrukcije (čitaj: sklepan) da od ostalih krmaka ne možeš čestito savatati kojeg si naumio...
Onda lepo TUP u čelo, prikoljem, sačekam, pa ga vučemo di god treba...
Kako ćeš sa tom strujom tako?
Ma gluporija....
Neću, i tačka...
A i da 'oću, više ne može, osim da zajmim, skalamerija je otišla po nabavnoj ceni, nek' se neko drugi zamlaćuje s kablovima i strujom uz ovu rabotu...
 
Nemam utisak da rikne od struje, jer kad ga malko PRCAM Pali gasi dobro odskoci jednom je skoro ustao
Cuo sam MIT da su nekad negde nekom prilikom strojili nerasta a drzali ga strujom I kad su ga ocistili pustili I on ziv!
Kazem MIT!
Mislim da mnogo zavisi od jacine struje, napona, isl
Al sto se mene tice zajebalo vek!!
Ja sam majstor, bre !!! ::spreman na sve::
Mislim da je do toga što kada mu zabodem u plećku, i pustim struju, ukoči se, pa onda par puta tako, i na kraju kad krmak pandrke, tek onda se pristupa činu klanja...
A šta da mu iscuri, kada je krmak "murtav" ?
Srce mu ne radi više, mož' ga samo obesiti negde ili nizbrdo ga namestiti da se nekako cedi ?
Rešio sam, i neću više s tu skalameriju, em što nezgodno zbog kabla, gubim autonomiju kretanja u toku klanja itd...
Koristim kapisle za onaj pištolj, kupim veće, za bikove, držim čvrsto s dve ruke između očiju krmka, i TUP, krmak pada na zemlju, koprca se normalno i očekivano ko što i treba kad ide s ovoga sveta, i fino kleknem kolenom na plećku i prikoljem, tj. pustim krv, koja lepo (i skoro sva) isteče i iscedi se...
S tim "pištoljem" možeš i u svinjac, više puta sam tako, kada su stavljali brnjice, pa krmcima ne mereš uturiti sajlu u usta, ili kada je svinjac takve konstrukcije (čitaj: sklepan) da od ostalih krmaka ne možeš ga čestito savatati...
Onda lepo TUP u čelo, prikoljem, sačekam, pa ga vučemo di god treba...
Kako ćeš sa tom strujom tako?
Ma gluporija....
Neću, i tačka...
A i da 'oću, više ne može, osim da zajmim, skalamerija je otišla po nabavnoj ceni, nek' se neko drugi zamlaćuje s kablovima i strujom uz ovu rabotu...

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Onaj pistolj jeste dobra stvar imamo ga 30-40g ali dobru municiju kupim samo nna LORIST sajmu I to od 7,5 I od 9mm
Imao sam 1000 kom municije za zakucavanje eksera I sve smo sjebali za pucanje u vazduh
A sa cekicem 2kg rusim bez greske vise desetina puta sam probao


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh