Oprema za svinjokolje

Pankin ja imam pištolj koji koristi takvu municiju, proizvodila ga Sloboda Čačak, municiju sam nabavljao u jednoj poljoapoteci kod mene, Drugar zvao Krušik i raspitivao se za municiju, kažu da proizvode i dalje samo ko ima registrovanu mesaru ili klanicu može da kupi. Treba i meni tih metaka, ako šta nađem javljam ti.
 
Municija je ista kao za pistolje plasljivce kupis u prodavnici lovacke opreme na sajmu lova i ribolova, ja sam cak prepravljao adapter pa koristio municiju za ukucavanje eksera od 7mm mada je original od 9mm za moj pistolj ja sam ga sam pravio na strugu jako je jednostavno
 
Ja sam prošle godine napravio elektroomamljivač odlično obavlja funkciju kojoj je namenjen a ni na jednoj uradjenoj svinji nisam primetio to zadržavanje krvi koje spominjete,e sad da li to ima veze sa električnim parametrima (jačinom struje,visinom napona) ili nekim fizičkim uslovima (dužina trajanja elektro impulsa) to već neznam.
 
pozdrav,koliko krvi otpada kad zakoljes svinju,u subotu koljem jednog za prodaju al cu ga vagati tek kad ga zakoljem posebno polutku,crijeva i glavu pa neznam koliko da dodam za krv ili krv,dlaku i papci
 
Imao vremena pa pade mi na pamet da preradim rucnu masinu32 na struju.
Imao sam motor i lezaj od ves masine,tako da sam i to iskoristio,snage ima i lepo melje,samo malo sporije,ali za 30ak kg mesa i 100kg paprike za ajvar ce biti odlicna:osmeh:




Malopre je i proba pala,ja sam prezadovoljan:sjasi:
 
ne znam da li su orginal ali ja sam ih kupio pre 5 dana i za sada sam zadovoljan, sa ovim najmanjim sam vec zaklao 3 praseta po 30 kila i bas ga nisam zalio dobro drzi ostrinu. Prva dva je odradio bez ostrenja i trece je isto odradio bez ostrenja pa sam nocas morao da ga naostrim posto se malo istupio tj. nije hteo da brije. Ali znaci isao sam kroz kost ono sto kazu sa njim posto sam ih delio na 6 delova plus glava. (bio mi je cilj da ga testiram)
 
Mora da je spora kada ubacujes situ kao u dzuboks. Gurni malo vise... Inace ti je dobra stvar...

Ne može ova mašina da se "hrani" jače jer bi kaiš odmah proklizavao,ova velika remenica nije dobra jer nema kanal nego je glatka,to je ako se ne varam od gorenje veš mašine?

@Marko Sumadinac
Da li motor ima snage da okreće ovu mašinu ,da li se možda greje?
 
Ja kupio sebi i drugaru po jedan takav set ove sezone.dobri.imas na kp taj set za 3200,tip je iz NS,tacnije iz Futoga.od njega sam ja kupio.
 
@krzna : кажу за машинско шурење 65 степени ,а кад се ради у кориту 78,ваљда зато што се у машини мање хлади вода.

@markosumadinac :земо мали је (слаб) тај мотор од машине за веш и за мању машину а поготово за 32-јку,минимум 0.75кW трофазни,а монофазни најмање 1.1кW зато мора споро да се убацује.а тако са комбинацијом тих ременица који је бр.обртаја? број обртаја мора бити од 60-80/мин.и требао си ставити два зглоба од гедора,овако нема функцију .

@dzogi89 : ова марка ножева је одлична ја их имам неколико(за драње,пандловање) већ 5-6 година,али ми ова цена нешто мала за три ножа,ја сам по комаду плаћао око 25-30 европсикх пара
 
Hvala vam na odgovorima,uzecu ih,nije puno para pa i da se ne pokazu najbolje,Boze moj.
@dejan_americ to i mene buni,cena...
 
pala cena niko vise ne kolje svi postali gospoda, kad im se prijede taze mesa odu u rodu, dis, ideu...
 
Nazad
Vrh