Oprema za svinjokolje

Ja je omamim sekirom,kad se lepo udari nema da bezi :D
Dule moj teca na to stavi busilicu i tako radi :D
 
kolega pankin
Žao mi je što nisam bio od pomoći...
Postavio sam ovu sliku sličnoj temi, al' kad se već otvorila ova, ajd' i ovde, nećete mi zameriti,možda ima nekog ko nije video, a evo mu idejnog i praktičnog rešenja za mlevenje mesa "na struju"...
Mašin
u sam montirao na postolje sa motorom i reduktorom od muzilice, napravio mali kardan za povezivanje reduktora i mašine, isprobali, i radi, kao što se vidi iz priloženog:
29-11-141223.jpg
 
Hehe, bio sam bas u Kristal goldu, i bas imaju u ponudi Protok Vinkovci...medjutim, ne preporucuju ih bas, jer kazu mi da hoce da puca ona ruka od spialtera sto drzi poklopac!

- - - - - - - - - -

Uglavnom preporuka je bila da trazim punilicu kojoj se potisna ploca kaci na obe strane.
 
Kupiš horizontalnu punilicu imiran si ja imam od prohroma kupljena pre 20godina i radi perfektno a i još jednu manju koja je stara sigurno 35-40 godina, u ovu sa slike stane oko 8kg smese i ona je od prohroma
9rucfb.jpg
 
Poslednja izmena:
Da kazem i ja nesto o tom omamljivacu za svinje,naime ja ga imam vec desetak godina i koristim ga naravno.Desavalo se i meni da plecka bude slomljena i krvava ali ne uvek, u proseku kod svake 4-5 svinje koju zakoljem.Iskusniji su i meni rekli da je to zbog jacine struje odnosno aparata,jedan covek je to tako resio da je navukao gumenu cev na vile recimo do pola duzine te vile,i kaze da sad nema problema.
 
@oldtimer
Ima covek u Lacarku sto pravi topove za meso,bas tako kako ti hoces,ja sam uzeo pre dve godine i odlican je,mislim da je od 8kg,kosta oko 100e.
 
Hehe, bio sam bas u Kristal goldu, i bas imaju u ponudi Protok Vinkovci...medjutim, ne preporucuju ih bas, jer kazu mi da hoce da puca ona ruka od spialtera sto drzi poklopac!

- - - - - - - - - -

Uglavnom preporuka je bila da trazim punilicu kojoj se potisna ploca kaci na obe strane.[/QUOTE
prijatelju kod mene svi imaju takve topove i rijetko se to dešava to samo ako ko sivonja stisneš kad je ladno meso a i ako se desi to košta 5 evra i teraj dalje
 
Evo mog rema a tu pored se vidi malo i clan Ivan Sakule sakrio se da ga kamera neuhvati
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
pre par dana sam klao kod paša i koristili smo elektro omamljivač samleli smo meso za kobasicu oko30kg i ostavili da prenoći ujutro kad smo hteli da punimo bilo je oko 3l sukrvice da li je do omamljivača ili je nešto drugo neznam ali kod običnog klanja to mi se nije dešavalo:ppozdrav:

Imenjace...ako je pasa hranio svinje sa "gebi" hranom onda pojava 3 lit. sukrvice nije od nacina klanja nego od hrane kojom su hranjeni.
 
Nazad
Vrh