Oprema za svinjokolje

Stigli su nozevi,skroz sam zadovoljan nisu uopste losi.
 
Stigli su nozevi,skroz sam zadovoljan nisu uopste losi.
Уколико су стварно оригинал бићеш задовољан,и немој само да ти их неки ''стручњак'' оштри,ја сам моје пред сезону мало дооштрио и сад само мало масат провучем,још увек бријају(буквално) ако се сетим сликаћу сталак за оштрење што сам правио.

- - - - - - - - - -

Sa strane motora na spojnicu sam samo žljeb izrezao tako da može da se prilagodjava prilikom rada
ПОРКЕРТ машина?колико има обртаја на излазу редуктора?
 
Tek sam ga juče završio a koljem posle nove godine 3 kom od 180-200 kg pa imaće šta da radi,a inače ni ručno nebi terao brže.Možda bi trebalo još nekih 20 obrtaja ali ko ga šiša.
 
U sv slučaju bolje malo sporije nego brže...moja se okreće oko 72-73/min i taman je kako treba

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Ja imam takve dve,ovakvu i jednu od 60lit koju koristim za cvarke,malo je plica pa je lakse mesati,kvalitet je ok i kupljena je pre jedno 10g,e sad kakvog je ova kvaliteta ne bi znao reci :sta:
 
Dobra je emajlirana,ali moras da je pazis da je ne cvrknes,a to ne ide posto se kad se pocinje da topi mast uveliko popije koja,pa onda imas osacaj kao drljaca.
 
Gledao sam u nedelju na najlonu tezgu gde prodaju kojekakve nove noževe. Ima i dick i viktorinox i zwilling i još kojekakvih.
Jel se usudio ko da kupi nož od njih i koliko su autentični? Nisam gledao te dick i ostale nego mi zapali zwilling za oko (blizanac) sa žutim plastičnim drškama. Jesu li originalni ili kineska kopija? Pitao sam prodavca za onaj od 160mm i reče prodavac neku cenu oko 2500din.
 
Ja sam kupio prosle godine Blizanac,spizdio do sad jedno 70kom,al rad oko korita znaci brijanje zakaci se i koji put korito i seko je mast,veruj mi jos nisam ostrio samo na masat i dalje je ostar,za svaku preporuku.
 
Neki dan sam pravio tzv. "cepač", za polovljenje polutki....
Dal svinja, goveda, itd....
Od kamionskog gibnja....
Grejao brenerom pa ispravljao....
3 sata mi trebalo da ga ispravim....
Posle ga malo brusilicom formulisao i naoštrio, pa zatim i okalio u prerađenom ulju....
"Nasadio" ga na držalje, bagremovo, namenjeno za sekiru, al otišlo na drugu stranu...
Trebao mi je 1 dan za izradu...
I na kraju ga POKLONIO....
Naime, drugar što mi bio na klanju, polovio krmke tim "cepačem" pa kukumakao da mu ga dam, i ja pristanem...
Dobri smo, pa nek mu služi uzdravlje...
Napraviću drugi...
20171115_161659.jpg


- - - - - - - - - -

Drugari,ima li kakve razlike izmedju pljosnatog i okruglog masata?trebao bi mi jedan za kucu.
Ja imam dva okrugla, i zadovoljan s oba....
Komšija ima pljosnat, i koristili smo na klanju i njegov i moja dva, ne gledajući ko koji uzima da naoštri nož, nisam primetio razliku, kada naoštrim s njegovim pljosnatim....
Po meni, razlika je samo u tome šta ti se više sviđa, ovakav ili onakav....
 
Koristimo ove elektro omamljivace. Nisam primetio da je meso krvavo.Mozda zavisi i od jacine struje. Ja imam stari stabilizator od televizora koji smanjuje napon i taman je.
Jel znaš koje su mu karkteristike? Ja planiram da napravim, moj ima 40 V izlaz. Ne znam koliko W i A, verovatno ima dovoljno.

Da li malo bacaka zadnje noge kad koristiš tvoj? To je onda idealan napon. Prave i sa 70 V mislim da se tad ukoči sav pa moraš da plališ-gasiš kako bi izbacio krv. 40-50 V je idealno. Rekao bih po tom što sam pročitao :). Tek treba da probam.
 
Koristimo ove elektro omamljivace. Nisam primetio da je meso krvavo.Mozda zavisi i od jacine struje. Ja imam stari stabilizator od televizora koji smanjuje napon i taman je.
Стабилизатор не смањује напон он га само стабилише,у Вашем случају је вероватно само кућиште искоришћено у том облику а сам трансформатор је ''премотан''
Jel znaš koje su mu karkteristike? Ja planiram da napravim, moj ima 40 V izlaz. Ne znam koliko W i A, verovatno ima dovoljno.

Da li malo bacaka zadnje noge kad koristiš tvoj? To je onda idealan napon. Prave i sa 70 V mislim da se tad ukoči sav pa moraš da plališ-gasiš kako bi izbacio krv. 40-50 V je idealno. Rekao bih po tom što sam pročitao :). Tek treba da probam.
Када говоримо о овим условно речено старијим омамљивачима које и сами правимо за омамљивање товљеника се користи извор наизменичног напона у распону од 50-125V ;50Нz а јачина струје зависи и од масе саме животиње,рецимо за 50кг живе ваге треба стуја јачине 0.4А док за 300кг треба 2.4А,мада сам ја нашао и податак да не би требало бити испод 1.25А Максимално излагање струјном шоку не би требало бити дуже од 10 секунди.А код омамљивача новије генерације,да кажемо индустријских, напони су нешто вишљи као и фреквенција.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh